SPIN

Trwa III edycja Dnia Sportów Ekstremalnych

Beata Głozak sobota, 26 czerwca 2010, 18:53 Siedlce, Wydarzenia
Pokazy jazdy na deskorolce.

Pokazy jazdy na deskorolce.

W centrum miasta trwa III edycja Dnia Sportów Ekstremalnych. Plac im. gen. Wł. Sikorskiego, fragment ul. Kilińskiego i teren przed budynkiem siedleckiego starostwa przeszły dzisiaj we władanie pasjonatów jazdy na rolkach, deskorolkach, BMX – ach i skuterach. Impreza, która 3 lata temu zrodziła się w głowach członków Młodzieżowej Rady Miasta Siedlce już na stałe weszła w imprezowy kalendarz naszego miasta. Hasło kolejny raz to samo: „Młody – wolny od nałogów”.

Olga Kwaśniewska, wiceprzewodnicząca MRMS i Nela Wielogórska przyznają, że każdego roku jest coraz więcej osób, które chcą wziąć w „Dniu” udział. – Ta inicjatywa miała udowodnić miejskim radnym, że w Siedlcach potrzebne jest profesjonalne miejsce dla uprawiania tego rodzaju sportów – mówią. – Teraz nie ma co do tego wątpliwości – dodają. – Zainteresowanie jest tak duże, że najprawdopodobniej w przyszłym roku do trzech konkurencji zawodów, czyli deskorolek, rowerów BMX i MTB a także skuterów i motorów, dołączy kolejna: rolki.

Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Podczas pokazów, które trwały od godz. 12. i przyciągnęły siedlczan przed budynek starostwa nie brakowało upadków. Jak zapewniają organizatorki, mimo że uczestnicy jeździli bez ochraniaczy o ich bezpieczeństwo obawiać się nie należy. – Nie ma tu takich przeszkód ani możliwości do tego, aby mogli wykonywać niebezpieczne ewolucje – powiedziała nam Kwaśniewska.

Gość tegorocznej edycji: Dominik Gałek, siedlczanin na co dzień przebywający w Łodzi, Mistrz Polski w jeździe na deskorolce, okrzyknięty debiutem roku. Za nami już pokaz jazdy na: deskach, rowerach BMX i MTB, skuterach, motorach, quady i konkursy. Pozostały:

– godz. 18.45-19.30 – koncert lokalnego, amatorskiego zespołu,
– godz. 19.30-19.50 – fireshow,
– godz. 20-21.30 – koncert Pezeta

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?