SPIN

Maraton Filmowy – Trylogia Sagi Zmierzch

Aneta Borkowska środa, 30 czerwca 2010, 18:41 Kultura, Wydarzenia

W piątek (2 lipca) w NoveKino super impreza dla fanów horrorów. O godz. 18. rozpocznie się maraton filmowy Trylogia Sagi Zmierzch. Karnety w cenie 30 zł. do nabycia w kasach kina. Dodatkowo super okazja dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą zostać do końca. Otóż pierwsza i druga część sagi po 12 zł. Będą także nagrody.

"Saga Zmierzch" - kadr z filmu Fot.MF

"Saga Zmierzch" - kadr z filmu Fot.MF

Zmierzch – godz. 18.,
Bella Swan zawsze różniła się od swoich koleżanek z liceum. Kiedy jej matka powtórnie wychodzi za mąż i wysyła ją by zamieszkała z ojcem w małym deszczowym miasteczku Forks w stanie Waszyngton, dziewczyna nie spodziewa się, że cokolwiek w jej życiu się zmieni. Poznaje tam tajemniczego i olśniewająco przystojnego Edwarda Cullena, chłopaka niepodobnego do żadnego, którego spotkała do tej pory. Inteligentny i błyskotliwy, ma wgląd do jej duszy. Wkrótce znajomość Belli i Edwarda przeradza się w płomienny i zdecydowanie niekonwencjonalny romans. Edward potrafi przemieszczać się szybciej niż puma, zatrzymać jadący samochód gołymi rękoma – i nie postarzał się od 1918 roku. Podobnie jak wszystkie wampiry jest nieśmiertelny. Ale nie ma kłów i nie pije ludzkiej krwi. Ale im bardziej stają się sobie bliżsi, tym bardziej Edward musi walczyć, żeby oprzeć się pierwotnemu przyciąganiu zapachu jej krwi, która mogłaby sprowadzić na niego niekontrolowany szał.

"Saga Zmierzch. Księżyc w nowiu" - kadr z filmu Fot.MF

"Saga Zmierzch. Księżyc w nowiu" - kadr z filmu Fot.MF

Księżyc w Nowiu – godz. 20.30,
Dalsze dzieje trudnej miłości dziewczyny – Belli Swan  i wampira – Edwarda Cullena . Edward i Bella są ze sobą i jest im razem cudownie. Niestety nieszczęśliwy wypadek na imprezie urodzinowej Belli sprawia, że Edward podejmuje decyzję, która skrzywdzi oboje… Edward odchodzi. Zostawia Bellę przekonując ją, że już jej nie kocha. Mimo, że dziewczyna nie potrafi się z tym pogodzić, nic nie może zrobić. Ogromne cierpienie „wyłącza” Bellę z życia na parę miesięcy. Wtedy znów pojawia się jej przyjaciel z dzieciństwa – Jacob Black . Choć nic nie jest w stanie zastąpić jej ukochanego Edwarda, Bella dostrzega, że towarzystwo Jacoba bardzo jej pomaga… Wtedy spada na nią kolejna bomba. Jacob okazuje się… wilkołakiem.

 

 

"Saga Zmierzch. Zaćmienie" - kadr z filmu Fot.MF

"Saga Zmierzch. Zaćmienie" - kadr z filmu Fot.MF

Zaćmienie – godz. 23.
Nieziemsko przystojny wampir – Edward zgadza się zamienić swoją ukochaną Bellę  w wampira – pod warunkiem jednak, że wezmą ślub. Ten pomysł nie podoba się zazdrosnemu o dziewczynę Jacobowi . Zgodnie z zasadami swojego plemienia, młody wilkołak wraz ze swoimi towarzyszami ma za zadanie bronić okolic Forks przed wampirami. Jacob oferuje Belli coś, czego Edward nigdy nie będzie w stanie jej zapewnić – normalne życie bez konieczności picia krwi i ukrywania swojej tożsamości przed światem. Tymczasem do mieszkańców miasteczka dochodzą niepokojące wieści o zniknięciach kolejnych osób. Rodzina Cullenów wkrótce odkrywa, że nie są jedynymi wampirami zamieszkującymi okolice stanu Waszyngton. Na domiar złego w lasach ukrywa się czyhająca na życie Belli Victoria, która chce pomścić śmierć swojego przyjaciela – Jamesa. Rodzina wampirów i plemię wilkołaków będzie musiało załagodzić spór i nauczyć się współpracować, aby oddalić zbliżające się niebezpieczeństwo.

Trzecia część sagi od soboty w NoveKino w godz. 10:30, 13:00, 15:30, 18:00, 20:30

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?