SPIN

Letnia akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aneta Borkowska sobota, 3 lipca 2010, 13:03 Siedlce, Wydarzenia

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jutro (4 lipca) zorganizuje jednodniową zbiórkę pieniędzy, której celem będzie zakup sprzętu, pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. Siedlce dołączą się do akcji.

– Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury chcemy zrobić zamieszanie na placu Sikorskiego – mówi Zbigniew Piwoński, szef siedleckiego sztabu Orkiestry. – Wszyscy wiemy i pamiętamy o tragedii powodzi w Polsce. Wiemy, że wiele było osób, które  choć chciały nie miały czym pomóc powodzianom – dodaje.

Dlatego też Orkiestra oraz jej wolontariusze postanowili zająć się tym problemem. W Siedlcach na placu Sikorskiego będzie stała wielka puszka, do której będzie można wrzucać pieniądze. W godzinach 10 – 19 wolontariusze będą kwestować na ulicach. Wszystkie zebrane fundusze zostaną  przeznaczone na zakup m.in. wydajnych motopomp, agregatów prądotwórczych czy specjalnego sprzętu pływającego. Oprócz tego jest cała lista potrzeb, na które zwróciła uwagę straż pożarna. Akcja letnia od zimowej będzie różniła się tylko jedną rzeczą –  rozdawane serduszka będą niebieskie.

– Mam nadzieję, że siedlczanie nie zawiodą i zgromadzimy spore środki – tłumaczy Zbigniew Piwoński.

– Chcemy by podczas akcji w Siedlcach oprócz możliwości pomocy było także przyjemnie – mówi Artur Mydlak, zastępca dyrektora MOK. – Na pewno będzie muzycznie i głośno od godz. 15. na scenie swoje umiejętności zaprezentuje „Trzech DJów”. Oprócz tego wystąpią uczniowie szkoły muzycznej   – zaznacza.

W ramach imprezy odbędzie się także pokaz  strażaków.

!!!Oprócz MOK i Zbigniewa Piwońskiego do akcji przyłączyła się również Szkoła Muzyczna z Izabellą Janik jako szefową sztabu. W związku w miasto ruszą wolontariusze za których odpowiedzialny będzie właśnie sztab działający przy szkole. Dlatego jeśli 4 lipca zobaczymy na ulicach młodzież orkiestry z puszkami bez obaw możemy wrzucać tam pieniądze!!!

Komentarze (1)

  1. patria dodano 11 lat temu

    w dniu wyborów?
    grosza złamanego nigdy nie dostanie ode mnie ani owsik ani piwoński, za takie "ałtorytety" juz dziękujemy, 100x wole Caritas, PCK czy choćby dać żulowi na ulicy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?