SPIN

Remont budynku MOK – u wydłuża się

Beata Głozak sobota, 3 lipca 2010, 11:27 Siedlce, Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że dopiero w październiku zostanie oddany do użytku remontowany w tej chwili budynek Miejskiego Ośrodka Kultury. Powód? Stare mury po prostu zaskoczyły i  miasto i wykonawcę.

Sala Biała w Miejskim Ośrodku Kultury.

Sala Biała w Miejskim Ośrodku Kultury.

Remont budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach trwa od kilku miesięcy. W Sali Białej wymieniony został strop, który do tej pory był drewniany i wzmocniono także drewnianą konstrukcję dachu. Co jeszcze pozostało? Skończenie tynkowania, renowacja ozdobnych gzymsów, wykonanie podwieszanego sufitu i zawieszenie ozdobnych rozet z żyrandolami a także wykonanie parkietu. Więcej pracy pozostało na parterze.

Jak powiedziała SPIN Marzanna Czarny, naczelnik Wydziału Programów Rozwojowych miejskiego urzędu już wiadomo, że koniec remontu budynku MOK – u nie nastąpi jak zakładano z końcem lipca a raczej z początkiem października.

– W tej chwili taką mamy podpisaną umowę z wykonawcą na oddanie budynku do końca lipca, ale ponieważ doszło bardzo dużo robót dodatkowych jesteśmy zmuszeni przesunąć termin umowy zakończenia – wyjaśnia Czarny.

Na kiedy konkretnie? Jeszcze nie wiadomo.

– Wykonawca ma nam przedstawić harmonogram. Na pewno będzie to rok bieżący. Wstępnie mówi się o wrześniu – październiku – stwierdziła naczelnik. Powiedziała też, że przesunięty termin oddania to efekt na przykład adaptacji poddasza w Miejskiej Bibliotece Publicznej na cele reprezentacyjne. Do tej pory pełniło ono funkcję użytkową po remoncie będą w nim odbywały się spotkania. Poza tym dodatkowe prace wynikły przy fundamentach i wzmacnianiu stropu pod i nad Białą Salą. To z kolei pociągnęło za sobą konieczność przebudowy klatki schodowej.

Jak zapewniła nas Czarny zmieniony termin oddania budynku do użytku nie wiąże się z konsekwencjami karnymi po stronie magistratu.

bg/fot. ab

no images were found


Komentarze (1)

  1. Majak dodano 11 lat temu

    Bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało po remoncie. I wreszcie imprezy wrócą do swoich miejsc i nie trzeba będzie latać po całym mieście.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?