SPIN

WSFiZ ma nową nazwę

Beata Głozak poniedziałek, 5 lipca 2010, 23:39 Siedlce, Wydarzenia
Odsłonięcie nowej nazwy szkoły Fot.AB

Odsłonięcie nowej nazwy szkoły Fot.AB

Collegium Mazovia – Innowacyjna Szkoła Wyższa. Tak od najbliższego roku akademickiego będzie nazywała się Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania. Nową nazwę uczelni ogłosili dzisiaj na pikniku z okazji 11 – lecia szkoły Leszek Gadomski, jej rektor i Mariusz Szabłowski, kanclerz.

Chcieliśmy, aby nowa nazwa była dynamiczna, młoda i charakteryzująca naszą szkolę – mówi Leszek Gadomski. – Jednocześnie musi ona być uniwersalna i wyróżniająca nas spośród innych placówek – dodaje.

Co prawda na stronie uczelni była ankieta z propozycjami nowej nazwy, ale żadna z nich nie spełniała oczekiwań ani studentów, ani władz.

– Decyzja zapadła właściwie w ostatniej chwili. Sami studenci nakierowali nas trochę, gdyż bardzo zależało im na pozostawieniu wyrazów „szkoła wyższa” – tłumaczy rektor. – Z kolei dodanie do nazwy Collegium Mazovia ma niejako promować i wskazywać Mazowsze jako miejsce gdzie uczelnia się znajduje – dodaje.

Mimo przyjęcia nowej nazwy, przez najbliższy rok będą funkcjonowały obie. Zdaniem Gadomskiego to najlepszy sposób na łagodne przejście z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania do Collegium Mazovia.

Dodatkowo podczas pikniku odbyła się loteria, w czasie której można było wygrać upominki ze starym  logo szkoły. Losami były cegiełki na odbudowę Pomnika Wolności.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?