SPIN

1700 litrów nielegalnego spirytusu

Beata Głozak wtorek, 6 lipca 2010, 13:59 Siedlce, Wydarzenia

Blisko dwa tysiące litrów zabezpieczonego spirytusu, to wynik wspólnych działań policjantów i funkcjonariuszy Służby Celnej. Podczas akcji zatrzymano mieszkańca Siedlec, który samochodem przewoził nielegalny towar.

Nielegalna rozlewnia spirytusu. Fot. KMP Siedlce

Nielegalna rozlewnia spirytusu. Fot. KMP Siedlce


W minioną niedzielę, 4 lipca siedleccy policjanci zatrzymali Dariusza P. – mieszkańca Siedlec, który przewoził 290 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Następnie policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej udali się do miejscowości  Skórzec, gdzie weszli na teren jednej z posesji. Na miejscu okazało się, że znajduje się tam nielegalna linia do produkcji alkoholu. Zabezpieczono 1695 litrów spirytusu, instalacje do jego odkażania oraz butelki i nakrętki do butelek.  W tym przypadku straty, jakie poniósłby Skarb Państwa oszacowano na kwotę około 124 tys. zł.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia osób powiązanych z nielegalną rozlewnią oraz miejsc, do których mógł trafić trefny alkohol. Zabezpieczony spirytus zostanie poddany szczegółowym badaniom.

Źródło: KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?