SPIN

Podpisano umowę na budowę Pomnika Wolności

Beata Głozak wtorek, 6 lipca 2010, 16:37 Siedlce, Wydarzenia

Władze miasta podpisały umowę z Zakładem Usług Inżynierskich (Krzysztofem Redesiukiem) z Siedlec na odbudowę Pomnika Wolności. Umowa została podpisana na 612 tys. zł.

– Dzisiaj jest ten dzień, w którym możemy powiedzieć, że część pracy mamy już za sobą. W przetargu wyłoniliśmy firmę, która podjęła się odbudowy Pomnika – powiedział Sylwester Czyżyk,  przewodniczący oddziału NSZZ „Solidarność”. – Popełniliśmy pewien błąd, ponieważ założyliśmy, że pieniądze na budowę pozyskamy jedynie od osób fizycznych, chętnych firm jednak nie brakuje – dodał. – Do bogatych mieszkańców miasta zwrócimy się kiedy będzie taka potrzeba – podkreślił jednak Wojciech Kudelski.

Koszt samej budowy monumentu wynosi około 300 tys. zł. Kolejne 300 tys. zł to koszt zagospodarowania terenu.  Pieniądze na odbudowę i zagospodarowanie pochodzą w całości z budżetu miasta. Władze mają nadzieję, że przynajmniej 50 proc. tej kwoty uda zebrać się w wyniku akcji społecznej. Niestety to tej pory jest to zaledwie 20 procent.

– Pomnik zostanie wykonany z bordowego piaskowca. Pierwsze prace rozpoczną się za maksymalnie dwa tygodnie – powiedział Krzysztof Redesiuk i obiecał, że do 11 listopada Pomnik Wolności powstanie. – Nie ma takiej opcji, żeby tak się nie stało. Więcej pracy trzeba będzie poświęcić na zagospodarowanie terenu wokół niego.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?