SPIN

Do 2012 roku sprawy urzędowe załatwiane wirtualnie

Beata Głozak środa, 7 lipca 2010, 14:15 Aktualnie, Wydarzenia

Do 2012 roku we wszystkich urzędach gmin i powiatów Mazowsza wdrożony zostanie elektroniczny system obsługi interesantów. Złożenie wniosku czy uiszczenie opłaty administracyjnej nie będzie wymagało już wizyty w urzędzie. Od tej pory sprawy urzędowe będzie można załatwiać przez internet.

Projekt ten oznacza przede wszystkim usprawnienie i uproszczenie ścieżki załatwiania spraw w urzędach. Oprócz wprowadzenia elektronicznego systemu obiegu dokumentów i skrzynki podawczej klient dowie się m.in., w którym urzędzie i w jaki sposób może załatwić daną sprawę.

Projekt „Rozwój elektronicznej administracji w samorządach województwa mazowieckiego” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  2007-2013 przez samorząd mazowiecki we współpracy z 278 gminami i 36 powiatami z Mazowsza. Jego koszt to 60 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 51 mln zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ok. 1,1 mln zł.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?