SPIN

PiS zajęło stanowisko w sprawie wybicia szyb u Marka Kordeckiego

Aneta Borkowska piątek, 9 lipca 2010, 11:35 Siedlce, Wydarzenia

W tej chwili w siedzibie biura posła Krzysztofa Tchórzewskiego  (PiS) trwa konferencja podsumowująca kampanię wyborczą oraz rezultat osiągnięty w regionie siedleckim przez Jarosława Kaczyńskiego.

Obecnie rozmowa dotyczy incydentu wybicia okien u Marka Kordeckiego, przewodniczącego koła powiatowego PO.

– Jest dla nas zaskoczeniem, że pan Marek Kordecki sugeruje, że wybicie okien w jego domu jest wynikiem wymknięcia się spod kontroli emocji wyborczych. Wskazując, że mogli to zrobić przeciwnicy Bronisława Komorowskiego – powiedział poseł Tchórzewski.

 

ab


„Stanowisko – Ad vocem: Cegłą w okno

Jest dla nas zaskoczeniem, że cyt. „…znany z wyważonych opinii i z tego, że szuka kompromisu…” Pan Marek Kordecki sugeruje, że wybicie okien w jego domu jest wynikiem wymknięcia się spod kontroli emocji wyborczych. Wskazując również, że mogli to zrobić „nie kulturalni” przeciwnicy Bronisława Komorowskiego.

W tym roku mija dwadzieścia lat od pierwszych wyborów samorządowych. Przez ten miniony czas przeżyliśmy w Polsce, a tym samym w naszym mieście i regionie, kilkanaście kampanii wyborczych. Niekiedy o wiele bardziej ostrych i agresywnych oraz z udziałem bardziej skrajnych kandydatów. Dlatego też, jesteśmy również zbulwersowani i ogromnie zniesmaczeni tym brutalnym aktem wandalizmu. Jesteśmy przekonani – biorąc powyższe pod uwagę, że nie miał on nic wspólnego z kampanią wyborczą na urząd Prezydenta RP. Mamy nadzieję, że sprawcy tego chuligańskiego czynu zostaną wykryci i ukazani szerokiej opinii publicznej. Nawiązując jednak do kolejnej wypowiedzi Pana Marka Kordeckiego cytowanej w artykule „Cegłą w okno” na temat „nie kulturalnego” zachowania mieszkańców Siedlec wobec sztabowców Bronisława Komorowskiego, ubolewamy nad zaistniałymi faktami. Jednakże informujemy również, że kilkunastoletnie wolontariuszki wspierające kampanię Jarosława Kaczyńskiego także były prowokowane wyzwiskami przez nieznane osoby oraz namiot wyborczy ww. kandydata, który stał na Placu im. gen. Wł. Sikorskiego został podpalony.

Żywimy nadzieję, że takie zdarzenia nie będą już miały miejsca. Siedlce są przykładem dobrej współpracy pomiędzy PiS-em a PO. Dlatego apelujemy do wszystkich, Tych, którzy polityką się zajmują i Tych, którzy są z boku niej: gaśmy emocje, wykażmy się mądrością, nie dajmy się prowokować skrajnymi i haniebnymi wypowiedziami oraz zachowaniami, które mają być nie tylko elementem gry politycznej, ale przede wszystkim burzyć jedność polskiego narodu, która po 10 kwietnia tak pięknie rozkwitła.”

8 komentarzy

 1. Mariusz Orzełowski dodano 11 lat temu

  Droga Redakcjo!
  Bardzo proszę o sprostowanie wypowiedzi posła Tchórzewskiego, gdyż jest nieprawdą, że w swojej wypowiedzi stwierdził, że wolontariuszki były prowokowane przez namiot wyborczy Bronisława Komorowskiego. To jest nadinterpretacja dziennikarska z elementami prowokacji politycznej. Proszę o umieszczenie STANOWISKA siedleckiego PiS, które zostało Państwu przekazane "na piśmie".
  Z pozdrowieniami
  Mariusz Orzełowski

 2. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  Przepraszam za to potworne niedopatrzenie. W stanowisku jest bowiem mowa o namiocie wyborczym Jarosława Kaczyńskiego a nie jak wcześniej napisałam o namiocie wyborczym Bronisława Komorowskiego.
  Jeszcze raz szczerze przepraszam wszystkich, którzy zostali przeze mnie wprowadzeni w błąd.

 3. zszokowany dodano 11 lat temu

  Wielce ciekawi mnie, że Pan Tchórzewski nie wie, albo nie chce wiedzieć o skandalicznych zachowaniach ludzi popierających w wyborach Jarosława Kaczyńskiego, a mianowicie wyzwiska plucie, oskarżanie o wszystko włącznie ze sprzedażą Polski Niemcom ludziom, którzy w kulturalny sposób i z poszanowaniem wolności każdego Obywatela wyrażali swoje poparcie dla Bronisława Komorowskiego. Jeżeli Pan Tchórzewski nie wierzy, niech spyta swoich kolegów, którzy akutat stali koło namiotu wyborczego (jeżeli chce to podam z nazwiska) i też namawiali do głosowania na swojego kandydata. Niech powiedzą, czy ktokolwiek z Platformy Obywatelskiej, albo jej sympatyków powiedził choć jedno słowo lub uczynił jeden gest prowokacyjny w czyjąkolwiek stronę. Niech zaprzeczą o skranie niekulturalnych (nie chcę używać mocniejszych słów) zachowaniach ludzi popierająch Pana Kaczyńskiego. Plaforma tak, jak życzy sobie Pan Tchórzewski gasi emocje i nie prowokuje. Proszę sobie wyobrazić do czego mogłoby dojść na placu Sikorskiego gdyby ludzie Platformy zachowywali się tak jak zwolennicy PiS-u. Na koniec proponuję Panu Tchórzewskiemu niech zaapeluje do swoich zwolenników o stosowne ich zachowanie. A Marek Kordecki sam wybił sobie szyby, bo nie miał nic ciekawszego do roboty.

 4. Mariusz Orzełowski dodano 11 lat temu

  Dziękujemy.

 5. Kuba dodano 11 lat temu

  Dokładnie. Nie wierzę, by szyby wybito przypadkowo w tym dniu, u tej osoby, bo w cuda i bajki dawno przestałem wierzyć. A wspominając zachowanie pisowców na placu jak był JK to myślę, że 98% z nich te szyby mogła wybić.
  I radzę aby poseł Tchórzewski gasił emocje wyłącznie w partii, którą reprezentuje…

 6. zadowolony dodano 11 lat temu

  Proszę o powiedzenie dokładnie kiedy i gdzie młode wolontariuszki były prowokowane wizwiskami przez nieznane osoby. Takie sugestie można swobodnie głosić. Ja byłem tez na placu Sikorskiego też widziałem i słyszałem wyziska i groźby ze strony zwolenników Jarosława Kaczyńskiego, natomiast nie wydaje mi sie by ktoś z Platformy obrażał lub prowokował kogokolwiek. Myślałem, że starsi ludzie powinni mieć mądrość i doświadczenie życiowe, ale najwidoczniej myliłem się. Gdzie tu jest miłość chrześijańska do której nawołuje kościół i PiS, chyba Pan Tchórzewski przeczy samemu sobie. Dlaczego mniemacie, że tylko Wy macie rację i nieomylność i dlaczego mimo takiej determinacji i zaangażowania ponownie doznaliście porażki?

 7. s dodano 11 lat temu

  Mniej emocji ? ok , ale przecież te szyby zostały wybite ! ''haniebne'' wypowiedzi tez dotyczą raczej zwolenników partii Pana Tchórzewskiego. Odwoływanie się do 10.IV to już bardzo niskich lotów. Im więcej tym tematem zajmują się politycy tym gorzej dla wszystkich.

 8. robert dodano 11 lat temu

  ale o co chodzi z tą pomyłką SPINu ?
  Jak można kwestionować profesjonalizm piszących ?
  W sumie co za różnica ten namiot czy tamten namiot.
  Przypomnijcie sobie co powiedział Prezes w czasie wizyty
  "Siedlce to jedyne miasto gdzie panuje zgoda".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?