SPIN

Więcej karetek wskutek upałów

Beata Głozak poniedziałek, 12 lipca 2010, 15:05 Siedlce, Wydarzenia
Stacje pogotowia mają pełne ręce roboty.

Stacje pogotowia mają pełne ręce roboty.

Utrzymujące się od kilku dni upały dają o sobie znać. Na terenie naszego miasta coraz częściej interweniuje pogotowie. W stacji RM – Meditrans wraz ze wzrostem temperatury wzrasta liczba zgłoszeń. Jak dowiedział się SPIN karetki wyjeżdżają głównie do osób starszych i z problemami kardiologicznymi. Przyczyny to przede wszystkim zasłabnięcia i omdlenia. Nie wiadomo nam o przypadkach zgonów.  

W Izbie Przyjęć przy Szpitalu Miejskim w Siedlcach z powodu wysokich temperatur ląduje co najmniej kilka osób dziennie. Są to głównie osoby starsze, które przywożone są z objawami odwodnienia i wchodzą z domu nie zakładając żadnych okryć na głowę. Z kolei u osób młodszych najczęstszą przyczyną interwencji jest wypity alkohol.

W związku z wysokimi temperaturami w województwie mazowieckim występuje drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia a to oznacza duże ryzyko udaru słonecznego i zagrożenie życia. Dlatego też lekarze i Główny Inspektor Sanitarny biją na alarm i przestrzegają szczególnie osoby starsze, aby w godzinach między 10. a 16. unikały spacerów na słońcu. Wyjście z domu powinno bezwzględnie wiązać się z zakrywaniem głowy i noszeniem przewiewnych ubrań. Aby jak najskuteczniej bronić się przed upałem powinniśmy wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie, spożywać lekkostrawne posiłki i unikać picia alkoholu. Szczególną ostrożność powinny wykazywać osoby z problemami sercowymi.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?