SPIN

Na lodowisko wejdziemy w listopadzie

Beata Głozak czwartek, 22 lipca 2010, 14:58 Siedlce, Wydarzenia
Andrzej Sitnik, dyrektor OSiR.

Andrzej Sitnik, dyrektor OSiR.

– Lodowisko będzie pełnowymiarowe, zadaszone z trybunami na 300 osób. Teraz planujemy zakup band, które będą przygotowane do tego, aby rozgrywać tu mecze hokejowe. Na parterze powstającego w tej chwili budynku będą znajdowały się szatnie i wypożyczalnie – wylicza Andrzej Sitnik, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siedlcach.

Dzisiaj o godzinie 11. na terenie siedleckiego OSiR – u wmurowano kamień węgielny pod modernizowane lodowisko. Wojciech Kudelski, prezydent miasta podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie projektu i w realizację całej inwestycji. Kolejny raz podkreślił jak ważna jest współpraca między nim a siedleckimi radnymi.

LODOWISKO ZA 4,5 MILIONA

– Z takimi ludźmi chciałbym dalej pracować. Jako samorządowiec – dodał.

Modernizacja lodowiska trwa już od kliku tygodni. Jej wykonawcą jest konsorcjum dwóch siedleckich firm ZELTECH i Liniars a także międzyrzeckiego Danbudu a koszt to około 4,5 mln zł. Powstające zadaszone lodowisko będzie miało wymiary 30m na 60m. Jak zapewnił nas w rozmowie Andrzej Sitnik, dyrektor OSiR, mimo że standard zostanie podniesiony nie zmieni się cennik biletów tak jak i godziny otwarcia obiektu. Technologicznie lodowisko będzie dostosowane do tego, aby pełnić swoją funkcję przez 6 miesięcy.

– Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że zapotrzebowanie na nie trwa maksimum 4 miesiące – powiedział Sitnik. – Nie ma sensu ponosić wysokich kosztów jego utrzymania przez dłuższy okres. Dzięki rozwiązaniom technicznym będziemy mogli zamienić łyżwy na łyżworolki i dalej tu przychodzić – dodał i przypomniał  o szczegółach budowy.

NA GÓRZE KAWIARNIA

– Lodowisko będzie pełnowymiarowe, zadaszone z trybunami na 300 osób. Teraz planujemy zakup band, które będą przygotowane do tego, aby rozgrywać tu mecze hokejowe. Na parterze powstającego w tej chwili budynku będą znajdowały się szatnie i wypożyczalnie. Mówimy o ponad 300 indywidualnych szafkach na ubrania. Na górze zaś będzie poczekalnio – kawiarnia z przeszkloną ścianą dzięki której będzie widoczna cała tafla lodowiska. Budynek starej maszynowni jest teraz w kapitalnym remoncie i przebudowie, potem zostanie przeznaczony na szatnie i pokoje trenerów. W tym momencie jest już przygotowane podłoże, fundamenty, montowane jest zadaszenie o wymiarach 40 na 70 metrów, które najprawdopodobniej mieszkańcy będą mogli zobaczyć już za dwa tygodnie. W listopadzie będziemy mogli ślizgać się na lodowisku na miarę 21 wieku.

Podczas dzisiejszej uroczystości obecne były siedleckie władze, Stanisław Przesmycki właściciel firmy ZELTECH (główny wykonawca) przedstawiciele marszałka i wojewody, księża, przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja i część urzędników siedleckiego magistratu.

 

Komentarze (1)

  1. Kuba dodano 11 lat temu

    No szczerze mówiąc to się nie spodziewałem, że dyrektor nie podniesie ceny. Bo za korzystanie z obiektów (stadion) to można całą wypłatę oddać jak się chce potrenować. A tak się władze chwalą, że u nas sport dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?