SPIN

Nielegalna broń w Mordach

Beata Głozak piątek, 23 lipca 2010, 11:18 Siedlce, Wydarzenia

W środę policjanci z Posterunku Policji w Mordach podczas przeszukania przeprowadzonego u jednego z mieszkańców tej miejscowości odnaleźli jedną sztukę broni palnej tzw. samoróbkę. Na jej posiadanie 32 – letni mężczyzna nie posiadał pozwolenia. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Tzw. samoróbka. Fot. KWP Radom

Tzw. samoróbka. Fot. KWP Radom

Obowiązujące przepisy ograniczają dostęp obywateli do broni palnej. Wielu z nich próbuje obejść przepisy pozyskując taką broń z nielegalnych źródeł. Jak wskazuje doświadczenie, broń taka często wykorzystywana jest leśnym kłusownictwie. W środę w godzinach popołudniowych policjanci z PP w Mordach zostali poinformowani, że ich mieszkaniec może posiadać nielegalną broń. Informacja potwierdziła się w całości. Podczas przeszukania w jego domu odnaleziono tzw. samoróbkę oraz amunicję KBKS. Jej właściciel przebywa obecnie w policyjnym areszcie. Prowadzący sprawę ustalają, do jakich celów była ona wykorzystywana przez zatrzymanego.

Za nielegalne posiadanie broni mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

opr. bg/KWP Radom; Jerzy Długosz

2 komentarze

  1. xxx dodano 11 lat temu

    Mordy to jest miasto.

  2. Beata Głozak dodano 11 lat temu

    Oczywiście. Dziękuję

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?