SPIN

Znamy konkrety w sprawie starego szpitala

Beata Głozak wtorek, 27 lipca 2010, 21:52 Siedlce, Wydarzenia
Po ponad 20 latach zabytkowy budynek doczeka się remontu.

Po ponad 20 latach zabytkowy budynek doczeka się remontu.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku może ruszyć remont tzw. starego szpitala przy ul. Starowiejskiej 15. Budynku zabytkowego, który przez ostatnie dwadzieścia lat popadał w ruinę.

Kiedy 26 lutego tego roku Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o przekazaniu niemal 6,5 mln zł na rewitalizację starego szpitala władze SP ZOZ odetchnęły z ulgą. Oznaczało to, że po pierwsze wniosek o dofinansowanie został napisany fachowo a po drugie, że zabytek zamiast straszyć uatrakcyjni miasto. Koszt remontu oszacowano na około 10 mln zł. Resztę pieniędzy miało wyłożyć między innymi miasto. Co dzisiaj, niemal pół roku od tego czasu, uległo zmianie?

– Wszystko jest na dobrej drodze – mówi SPIN Mirosław Leśkowicz, dyrektor SP ZOZ w Siedlcach. – Na początku lipca dostaliśmy potwierdzenie, że wszelkie czynności formalno – prawne oceny naszego wniosku dotyczącego rewitalizacji zostały zatwierdzone. Jesteśmy w trakcie postępowań przetargowych na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku a także nadzór inwestycji i rozliczanie jej.  W tej chwili mamy złożone 4 oferty na realizację tych zadań. Pozostaje kwestia oceny i wyboru – dodaje.

– Wartość inwestycji to około 10 milionów złotych. 6 milionów 400 tysięcy to unijne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego a 5 milionów 200 tysięcy złotych to pieniądze z budżetu miejskiego – wylicza Leśkowicz. – Część kwoty miejskiej  zakłada także sfinansowanie wyposażenia budynku.

Przypomnijmy, zgodnie z planami do budynku tzw. starego szpitala zostanie przeniesiony oddział psychiatryczny z ul. Bema.

bg/fot. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?