SPIN

Więcej przyspieszonych pociągów z Warszawy do Siedlec?

Beata Głozak poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 15:02 Aktualnie

Aby dostosować rozkład jazdy Kolei Mazowieckich do potrzeb pasażerów, urząd marszałkowski zlecił Zielonemu Mazowszu przeprowadzenie badań w pociągach KM. Przez trzy miesiące stowarzyszenie badało potoki podróżnych na poszczególnych trasach, analizowało aktualny rozkład jazdy i przeprowadzało ankiety wśród pasażerów.

Dzisiaj w Warszawie przedstawiono wyniki opracowanych przez Zielone Mazowsze badań. Mają być one podstawą do stworzenia nowego rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Założenia zmian są już gotowe. Dobrą informacją dla mieszkańców naszego miasta jest planowane zwiększenie liczby pociągów przyspieszonych na trasie Warszawa – Siedlce. Więcej ma też jeździć ich do Radomia, Ciechanowa, Żyrardowa oraz Sochaczewa. Możliwe, że  liczba przyspieszonych składów wzrośnie z 14 w rozkładzie na rok 2009/2010 do 35 w nowym rozkładzie na 2010/2011. Pojawiło się też zainteresowanie nowymi bezpośrednimi pociągami z Warszawy do Wyszkowa i Sierpca.

Z badań wynikła również potrzeba ograniczenia wielkości składów w dni wolne i w dni robocze poza szczytami przewozowymi. Składy te lepiej wykorzystać na linie i pory dnia, w których liczba pasażerów jest wyjątkowo duża.

opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?