SPIN

II tura kursu na kartę motorowerową

Aneta Borkowska piątek, 6 sierpnia 2010, 11:16 Siedlce, Wydarzenia

Przypominamy, że w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2010” Komenda Miejska Policji wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego na terenie powiatu siedleckiego rozpoczęła wakacyjną akcję „Młodzi bezpieczni w ruchu drogowym”. Główną atrakcją projektu jest bezpłatny, wakacyjny kurs na kartę motorowerową. Pierwsza tura już za nami, ale wszyscy chętni mają jeszcze kilka dni by zapisać się na drugą, która będzie w dniach 16/19 sierpnia.

Akcja kierowana jest do dzieci chcących legalnie poruszać się po drogach. Policja szacuje  że tylko co dziesiąte dziecko ma kartę motorowerową. Spowodowane jest to w dużej mierze brakiem warunków lokalowych, sprzętowych oraz brakiem instruktorów w szkołach. Dlatego policja oraz WORD postanowiły pomóc. Kurs składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zajęcia prowadzą policjanci i instruktorzy WORD. Przez pierwsze trzy dni odbywają się wykłady i ćwiczenia, zaś w ostatnim czwartym dniu zdaje się egzamin.

Zapisy przyjmuje podinsp. Marian Kurowski, ul. Starowiejska 66, pokój 39, tel. (25) 643-21-24 (zainteresowani powinni zgłaszać się osobiście z rodzicem lub opiekunem oraz dokumentami potwierdzającymi dane personalne przyszłego kursanta).
Ilość miejsc ograniczona (40 osób). Termin zgłoszenia do 13 sierpnia do godz. 15.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?