SPIN

Zabrakło kibiców. Nie było mocnych deklaracji

Beata Głozak czwartek, 12 sierpnia 2010, 22:20 Siedlce, Sport, Wydarzenia

Dzisiaj w sali NoveKino Siedlce o godz. 18. odbyła się prezentacja piłkarzy i działaczy klubu MKP Pogoń Siedlce. Byli niemal wszyscy: sponsorzy klubu, jego władze, władze samorządowe z prezydentem Wojciechem Kudelskim i Mariuszem Dobijańskim, przewodniczącym Rady Miasta Siedlce na czele a także regionalne media. Zabrakło kibiców.

Prezentację drużyny zaczęto od wymienienia nazwisk tych graczy, którzy w najbliższym sezonie nie będą już reprezentować barw biało – niebieskich. Są to Krzysztof Kamiński, teraz już w drugoligowej Wiśle Płock i Kamil Tomas, którego zobaczymy najprawdopodobniej w Zniczu Pruszków. Wzmocnieniami mają być 33 – letni Jacek Kosmalski (autor jedynej bramki w ostatnim meczu sparingowym z Naprzód Skórzec), Pape Samba Ba, Aleksiej Dubina i 20 – latek Rafał Komosa.

WALKA O 2 LIGĘ?

– W tym roku grupa seniorów będzie walczyła o awans do następnej ligi i to jest celem głównym – powiedział podczas prezentacji zawodników Jacek Kozaczyński, prezes MKP Pogoń Siedlce. – Fajnie się składa, bo w przyszłym roku mija 90 lat od rozegrania pierwszego meczu w Siedlcach między Strzelec Siedlce a Maccabi Siedlce. 80 lat mija od awansu do ekstraklasy 22 Pułku Piechoty Siedlce, który był w grupie 12 najlepszych zespołów w Polsce i czas żebyśmy także my przeszli do historii – dodał.

Czy przejdą? Miniony sezon MKP zakończyła na nie ma co ukrywać dobrym, bo 4 miejscu 3 ligi.  Szkoleniowcy: Grzegorz Wędzyński, dyrektor sportowy i Grzegorz Siedlecki, trener byli bardziej powściągliwi w takich obietnicach.

TRENERZY DYPLOMATYCZNIE

– Każdy mecz będziemy grali na maksa, z zaangażowaniem, wolą walki a przede wszystkim z determinacją. To jest tylko sport i czasami można przegrać mecz będąc dobrze przygotowanym, ale jeśli oddamy serce na boisku, powinno być dobrze – powiedział Wędzyński. Najtrudniejszymi jego zdaniem przeciwnikami mogą być  Radomiak Radom, KS Piaseczno i MKS Kutno. – Kiedy razem z Grzegorzem Siedleckim przechodziliśmy do Pogoni założyliśmy, że naszym celem była pierwsza czwórka – to się udało. Chcieliśmy to miejsce utrzymać a teraz robimy wszystko, żeby było jeszcze lepiej.

Dyplomatycznie wypowiedział się także trener piłkarzy Grzegorz Siedlecki. – Są wzmocnienia i wierzę, że gracze udowodnią, że Pogoń będzie mocnym zespołem w tej rundzie i rundzie rewanżowej a w konsekwencji wierzymy też w to, że zrobi krok do przodu.

Pełna lista zawodników MKP Pogoń:

Bramkarze:
Paweł Matłacz
Jacek Kozaczyński junior

Obrońcy:
Wiktor Borowickij
Tomasz Stromecki
Emmanuel Emehel
Łukasz Wójcik
Paweł Dąbrowski
Robert Kwiatkowski
Pape Samba Ba
Aleksiej Dubina
Radosław Całka
Kamil Siekierka

Pomocnicy:
Chinonso Agu
Marek Kaliszewski
Przemysław Rodak
Daniel Jezierski
Marcin Paczkowski
Tomasz Grochowski
Bartosz Mudent
Łukasz Pucyk
Damian Rytel

Napastnicy:
Dariusz Dziewulski
Mariusz Kruk
Rafał Konasiuk
Jacek Kosmalski
Rafał Komosa

Sztab szkoleniowy:
Grzegorz Siedlecki, trener
Grzegorz Wędzyński, dyrektor sportowy
Dariusz Młynarczyk, kierownik drużyny
Adam Końca, lekarz

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?