SPIN

Stadion z jedną trybuną?

Beata Głozak piątek, 13 sierpnia 2010, 02:45 Siedlce, Sport, Wydarzenia

Albo MKP Pogoń zacznie przyciągać na swoje mecze 8 tysięcy widzów albo nie będzie trzech kolejnych trybun na budowanym na Błoniach stadionie. Taki warunek  podczas prezentacji zawodników siedleckiego klubu postawił wczoraj Wojciech Kudelski, prezydent miasta.

Stadion na siedleckich Błoniach z jedną trybuną?

Stadion na siedleckich Błoniach z jedną trybuną?

Czyżby miało się okazać, że stadion przy ul. Północnej ma być skromniejszy niż do tej pory twierdziły władze miasta? Takie bowiem można odnieść wrażenie po słowach prezydenta Siedlec jakie padły w sali NoveKino Siedlce.

– Podjęliśmy się wielkich zadań. Budujemy wielkie obiekty sportowe jak na nasze miasto – zaczął swoje wystąpienie Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec podczas prezentacji MKP Pogoń. – Mamy w zanadrzu EURO 2012. Cały czas jesteśmy przekonani, że będziemy centrum pobytowym dla jednej z drużyn piłkarskich biorących udział w rozgrywkach – poinformował.

ZOSTANIE 1 TRYBUNA?

Zdaniem prezydenta przemawia za tym fakt, że stadion powstający właśnie na siedleckich Błoniach zostanie ukończony na czas a hotel (Janusz – przyp. red.) jak powiedział Kudelski, już został zatwierdzony. Dlatego jego zdaniem siedlecka drużyna powinna zaprezentować się i mieszkańcom i kibicom z jak najlepszej strony i przyciągnąć ich na stadion.

– To czy będzie potrzeba dobudowywania trzech pozostałych trybun do budowanego stadionu zależy od was – zwrócił się bezpośrednio do MKP Pogoń Kudelski. – Bo jeśli będziecie potrafili zachęcić mieszkańców naszego miasta, żeby oni przychodzili na wasze mecze, gremialnie, nie te trzy tysiące osób dla których jest ta jedna trybuna, tylko będzie przychodziło 8 tysięcy osób, to władze miasta będą musiały te trybuny dobudować. A jeśli nie uda wam się zachęcić mieszkańców do tego żeby uczestniczyli w tych meczach, no to zostaniemy przy jednej trybunie i to wystarczy – zakończył poważnie Wojciech Kudelski po czym życzył zawodnikom i szkoleniowcom bezpiecznego sezonu.

DOBIJAŃSKI WIERZY

Nie jest tajemnicą, że miasto w związku z kryzysem gospodarczym odłożyło budowę trzech kolejnych trybun w Regionalnym Ośrodku Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki na przyszłość. Przypomnijmy, że całość inwestycji to 28.635 tys. zł. Czy stawiając taki warunek zespołowi piłkarskiemu, na mecze którego przychodzi około 300 osób,  Wojciech Kudelski przyznał, że nie ma szans na zrealizowanie wcześniejszych planów? A może wypowiedziane przez niego słowa były żartem? Błyskawiczna reakcja Mariusza Dobijańskiego, przewodniczącego Rady Miasta Siedlce jednak na to ostatnie nie wskazywała.

– Panie prezydencie, szanowni państwo, ja głęboko wierzę, że ten stadion, budowany na siedleckich Błoniach będzie miał wszystkie trybuny. Wierzę w to, że będą one zadaszone, oświetlone i wierzę głęboko w to, że kompleks będzie przyciągał tysiące ludzi, posłuży nie tyko piłkarzom czy innym sportowcom ale również siedlczanom.

bg

Więcej o inwestycji przy ul. Północnej:

3 komentarze

 1. Albo dodano 11 lat temu

  Albo prezydent zacznie się gryźć w język albo ja się zabiję

 2. efaster dodano 11 lat temu

  Droga Redakcjo
  Ja ma wobec tego pytanie, do Pana Prezydenta, jak wyobraża sobie, aby na trybunę na 3 tys. osób weszło 8 tys. Ludzi, bo tak z tych z wypowiedzi wynika ? Czy Pan Prezydent, chce, aby ludzie się potratowali jak to było na Love Parade w Duisburgu (Niemcy), czy katastrofy budowlanej na skutek przeciążenia konstrukcji ? Naprawdę takie mało przemyślne teksty Pana Prezydenta robią więcej złego niż dobrego, sory, ale tak pis wyśmiewał lapsusy Komorowskiego a nasz prezydent robi to samo, ale moło tego wciela je w życie z nie najlepszym skutkiem dla ogółu mieszkańców. Rozumiem, że miasto po ukończeniu budowy I etapu stadionu skupi się głównie na budowie Aquaparku Miejskiego, ale nie może zapominać o stadionie, jak on będzie wyglądał z jedną trybuną ? Miasto musi myśleć wyprzedzająco, by mieć te 8 tys. widzów najpierw trzeba je 8 tys. miejsc zapewnić/wybudować. Owszem jak dotychczas (chodzi mi o poprzedni sezon) na meczach najwyższa frekwencja była na meczu z Radomiakiem Radom http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=611534 kiedy na trybunach zasiadło 1400 osób. A mecz otwarcia zeszłego sezonu z UKS SMS Łódź obejrzało 1050 http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=611489 a mecz z KS Piaseczno oglądało 950 osób. Ale, ale w zeszły sezonie Siedlecka Pogoń była o krok od grania w Pucharze Polski, wiadomo rzuty karne loteria, zabrakło trochę szczęścia Orzeł Wierzbica nie miał za wiele do powiedzenia z II ligowcem Wigry Suwałki http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=696630 ale Pogoń mogłaby powalczyć i miałaby dużo większe szanse na pokonanie rywala z Suwałk i nawiązać do chlubnej historii, kiedy to Pogoń grała w PP z takimi rywalami jak Górnik Zabrze http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=4256 czy Stal Stalowa Wola http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=4155 . Mało tego nasz ligowy rywal MKS Kutno pokonał Przebój Wolbrom http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=696629 a w następnej rundzie miał wolny los i teraz zagra z I ligowcem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Więc jeśli w tym roku by nam się poszczęściło w Pucharze Polski na szczeblu Mazowieckim to możemy liczyć na rywali naprawdę z górnej półki, a w tedy o frekwencje na meczach rzędu kilku tysięcy nie trudno, Zresztą mecz otwarcia zawsze przyciąga tłumy np. na mecz Legii z Arsenalem Londyn przyszedł komplet ok. 23 tys. widzów http://www.90minut.pl/sparing/0/sparing7391.html a stadion nie ma jeszcze jednej trybuny (w budowie), więc po jej ukończeniu można spodziewać się kompletu widowni (31 tys.). Trzeba poczekać, co pokaże ten sezon, a nóż widelec wywalczymy awans do II ligi a w tedy miasto, będzie postawione niejako przed faktem dokonanym i budowa drugiej trybuny i jupiterów będzie już nie tylko fanaberią, ale koniecznością. 80 tys. Miasto chyba stać na obiekt na 8 tys. widzów. A każdy, nawet mało rozgarnęty człowiek wie, że nowe profesjonalne obiekty przyciągają dużą widownię, więc o frekwencję bym się nie martwił.

 3. smutny Marek dodano 11 lat temu

  Dajcie spokój temu Kudelskiemu. Pewnie mu się wyrwało a tu już z tego aferę chcą robić. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?