SPIN

Jutro do GALERII ZADRA

Beata Głozak poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 21:22 Kultura, Wydarzenia

Jutro o godz. 19. w warszawskiej Galerii Zadra odbędzie się otwarcie ekspozycji, na której swoje obrazy zaprezentuje ósemka siedleckich artystów plastyków: Aleksandra Rykała, Maciej Tołwiński, Paweł „Fafik” Borkowski, Elżbieta Kulczak, Iwona Miłobędzka, Tomasz Nowak, Marcin Sutryk i Izabela Staręga. Na ścianach galerii zawiśnie w sumie około 20 prac.

Fot. Maciej Tołwiński.

Fot. Maciej Tołwiński.

Wtorkowa wystawa to efekt, a w zasadzie część, projektu „Mistrz i Uczeń” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Klub Ludzi Twórczych” z Krzeska w gminie Zbuczyn. Tomasz Hapunowicz, prezes Stowarzyszenia i Iwona Miłobędzka, koordynatorka projektu zaprosili kilkunastu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu siedleckiego do wzięcia udziału w plenerze w Mrągowie. Z tą samą propozycją zwrócili się do 7 siedleckich artystów plastyków. Ci ostatni wystąpili w rolach instruktorów: Tomasz Nowak i Marcin Sutryk oraz mistrzów: Aleksandra Rykała, Maciej Tołwiński, Paweł „Fafik” Borkowski, Elżbieta Kulczak i Izabela Staręga. Malowali wszyscy. To co stworzyli instruktorzy i mistrzowie zobaczyć będzie można już jutro właśnie w warszawskiej „Zadrze”.

O projekcie „Mistrz i Uczeń” napiszemy obszernie w najbliższym czasie. Wtedy też na portalu SPIN zaprezentujemy część prac jakie powstały w trakcie tygodniowego pleneru.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?