SPIN

Lekarka Jadwiga M. przyznała się do korupcji

Beata Głozak poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 11:49 Siedlce, Wydarzenia
Jadwiga M. była ordynatorką oddziału siedleckiego WSS.

Jadwiga M. była ordynatorką oddziału siedleckiego WSS.

Jak dowiedział się SPIN, lekarką, której postawiono zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych jest lek. med. Jadwiga M., była już ordynatorka jednego z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Siedlcach. Oskarżona przyznała się do zarzucanych jej czynów.

O lekarce podejrzanej o korupcję pisałyśmy już w ubiegły czwartek. Dzisiaj wiemy, że osobą tą jest Jadwiga M., pełniąca  do niedawna funkcję ordynatora w jednym z oddziałów szpitala wojewódzkiego.

PRZYZNAŁA SIĘ

– Postawienie zarzutów było możliwe dzięki materiałom zebranym przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z siedleckiej komendy – mówi Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. – W trakcie przesłuchań kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Zastosowano wobec niej poręczenie majątkowe w wysokości 17 tysięcy złotych – dodaje.

– Pani doktor w momencie kiedy dostaliśmy informację od prokuratury nie była już pracownikiem naszego szpitala – wyjaśnia z kolei Wojciech Kaszyński, dyrektor WSS. – Przeszła bowiem na emeryturę, więc jako placówka nie możemy wyciągnąć żadnych konsekwencji – mówi. – Wspominała natomiast, że chciałaby z nami współpracować, ale ostatnie wydarzenia stawiają  tę współpracę w innym świetle.

NIE BYŁO SKARG

Jak powiedział nam dyrektor, Jadwiga M. pracowała w szpitalu od początku, bardzo długo pełniła funkcję ordynatora i nigdy na jej pracę nie pojawiły się oficjalne skargi.

Jak usłyszałyśmy w prokuraturze, kwoty jakie Jadwiga M. przyjmowała w zamian za udzielanie pacjentom świadczeń zdrowotnych w całości finansowanych ze środków publicznych nie były wysokie. Były to głównie artykuły spożywcze. Największa kwota to 200 złotych. W toku śledztwa ustalono, że w okresie od sierpnia do października 2009 r. podejrzana dziewięciokrotnie przyjęła korzyści majątkowe. Przestępstwo, którego popełnienie zarzucono podejrzanej jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

bg

3 komentarze

  1. ale się narobiło dodano 11 lat temu

    od tej korupcji aż się szpital przechylił.

  2. niedoszła pacjentka p. doktor dodano 11 lat temu

    Jak to możliwe, żeby ta Pani była na emeryturze skoro ja miałam mieć badanie gastroskopii 9 sierpnia a moja mama 13 sierpnia. Zapisywałyśmy się około 3 m-ce wcześniej.

  3. giez dodano 11 lat temu

    Lekarze specjaliści z Siedlec prawie wszystkich specjalności uniemożliwiają prawidłowe leczenie pacjentom z NFZ poprzez sztuczne wydłużanie terminów zapisów na wizyty. W ten sposób zapewniają sobie klientów w prywatnych gabinetach. Nie mają czasu na leczenie pacjentów NFZ, bo muszą robić kasę!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?