SPIN

Leniwce zapraszają na I Siedlecki Triathlon

Beata Głozak wtorek, 17 sierpnia 2010, 17:28 Siedlce, Sport, Wydarzenia

21 sierpnia 2010r. odbędzie się Pierwszy Triathlon Siedlecki. Impreza jest organizowana przez stowarzyszenie Leniwce.pl przy aktywnym współudziale Urzędu Miasta Siedlce. Leniwce.pl dali się już poznać jako organizatorzy rajdów przygodowych „Lenie w Terenie” – w tym roku odbyła się już czwarta edycja. Tym razem stowarzyszenie proponuje nową formę rywalizacji – triathlon.

Jako że są to pierwsze tego typu zawody w naszej okolicy, organizatorzy zdecydowali się przygotować trasę na miarę możliwości przeciętnego amatora sportów wszelakich.  Nie oznacza to wcale, że traktujący starty bardziej poważnie nie mają czego tam szukać – wręcz przeciwnie: swój udział zapowiedziało i potwierdziło już kilka osób regularnie startujących w innych, większych wyścigach triathlonowych w kraju. Zawody odbędą się nad siedleckim zalewem. Do pokonania będzie w kolejności: 400 m w wodzie, 10 km na rowerze (w lekkim terenie) oraz
3 km biegu (pętla wokół zalewu). Przewidziany jest także krótszy wariant – dla niepełnoletnich. Na zwycięzców czekają puchary, nagrody rzeczowe oraz bony wartościowe na łączną sumę 1000zł, które obok niewątpliwej satysfakcji będą stanowić doskonałą pamiątkę wspólnej rywalizacji.

Tekst: Paweł Zapałowski; Leniwce.pl

Patronat medialny nad imprezą ma również nasz portal.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?