SPIN

Pobili i obrabowali. Grozi im 12 lat więzienia

Beata Głozak wtorek, 17 sierpnia 2010, 13:27 Aktualnie, Wydarzenia

Wczoraj siedleccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w rejonie stacji PKP napadli na 54-latka i po pobiciu go zrabowali mu plecak, w którym był portfel z pieniędzmi. Zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie. O ich losie w najbliższym czasie zadecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

16 sierpnia około 1.05 w rejonie Placu Zdanowskiego przy dworcu PKP patrolujący miasto siedleccy policjanci zauważyli grupę szarpiących się mężczyzn. Postanowili zatem podjąć interwencję i wyjaśnić całą sytuację. Po obezwładnieniu trzech agresywnych uczestników zajścia okazało się, że są oni sprawcami rozboju. Jak ustalili policjanci, napastnicy zaatakowali 54-latka, który wracał do domu po odprowadzeniu na dworzec PKP znajomych. Pobili mężczyznę, ukradli mu plecak, w którym znajdował się portfel z pieniędzmi. Podjęta przez funkcjonariuszy interwencja zakończyła się zatrzymaniem wszystkich trzech mężczyzn, którzy są w wieku: 36, 35 i 30 lat. Jak wykazało badanie, wszyscy zatrzymani byli pod wpływem alkoholu.

Sprawców przestępstwa zatrzymano w policyjnym areszcie, a o ich losie w najbliższym czasie zadecyduje prokurator. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce, opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?