SPIN

Siedleccy policjanci szkoleni na EURO 2012

Aneta Borkowska czwartek, 26 sierpnia 2010, 15:48 Siedlce, Wydarzenia

W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego  w Warszawie oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie realizują projekt „Akademia Policjanta”.

Dzięki funduszom unijnym 620 policjantów z całego Mazowsza, zostanie poddanych przeróżnym szkoleniom. Dotyczyć będą m.in.: zasad udzielania wykwalifikowanej pierwszej pomocy, kierowania ruchem drogowym oraz szkoleń z języków obcych. Siedleccy policjanci także włączyli się do projektu.

– Z naszej komendy dwudziestu policjantów już korzysta z językowego szkolenia – mówi Jerzy Długosz, oficer prasowy siedleckiej komendy. – Są to głównie policjanci dyżurni, patrolowi oraz z wydziału prewencji, czyli ci którzy mają największy kontakt z ludźmi – dodaje.

Kursy pod hasłem „Człowiek – najlepsza inwestycja” odbywają się z języków: angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego. Realizowane projekty mają przyczynić się nie tylko do zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa podczas trwających u nas w kraju mistrzostw czy innych tego typu imprez organizowanych w przyszłości. Mają także podnieść kwalifikacje zawodowe samych policjantów.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?