SPIN

Będzie dyskusja o zamknięciu dyskotek. Prezydent wycofuje się z własnej inicjatywy

Beata Głozak piątek, 27 sierpnia 2010, 10:43 Aktualnie, Wydarzenia

Prezydent zwrócił się do radnych, aby zdjąć projekt uchwały ws. zamknięcia lokali dyskotekowych z programu obrad dzisiejszej sesji. Prezydent Wojciech Kudelski tuż po otwarciu obrad sesji wygłosił krótkie przemówienie, w którym mówił o skargach mieszkańców głównie z ulicy Sienkiewicza i o zakłócaniu ciszy nocnej przez klientów lokali dyskotekowych.

– Zero tolerancji dla chuligaństwa w naszym mieście – powiedział prezydent. Dodał także, że temat dotyczący zamknięcia lokali  został wprowadzony po to, aby siedlczanie zaczęli o tym rozmawiać. Jego zdaniem to zostało osiągnięte. – To jest inicjatywa uchwałodawcza prezydenta i mogę wycofać się z tej inicjatywy i właśnie to robię – dodał. Wspomniał także o tym, że rozmawiał komendantami policji i straży miejskiej w jaki sposób ograniczyć wybryki chuligańskie na terenie miasta. Program nazwał programem „Zero tolerancji dla chuligaństwa”. Wzorem dla niego ma być nowojorski program walki z przestępstwami.

– Jestem przeciw zdjęciu tematu z programu obrad sesji – powiedział Mariusz Dobijański, przewodniczący RMS. – Moim zdaniem dyskusja powinna się odbyć i nie chodzi o to, aby wprowadzać zamieszanie. Chodzi o to, aby o tym problemie rozmawiać a najlepszym miejscem na to jest właśnie miejska sesja. Poza tym, program „Zero tolerancji dla chuligaństwa” to lakoniczne sformułowanie, chciałbym usłyszeć nieco więcej na ten temat.

Więcej patroli, kary pieniężne i zdecydowana walka z zakłócaniem ciszy nocnej – tak mówi siedlecka policja.

– W minionym tygodniu około godziny 4. i 5. nad ranem w okolicy dwóch lokali przy ul. Sienkiewicza widziałem tylko jeden radiowóz – mówi młody mężczyzna, student, który razem z kilkoma osobami przyszedł na dzisiejszą sesję miejską. – Określanie Siedlec mianem „friendly city” to w takiej sytuacji jakaś pomyłka – dodaje.

Z 21 obecnych radnych za wnioskiem prezydenta w sprawie zdjęcia tematu z obrad sesji głosowało 11 radnych. Jak powiedział przewodniczący w takim wypadku nie ma bezwzględnej większości głosów. W związku z tym dyskusja o kontrowersyjnej uchwale będzie.

bg


Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?