SPIN

Modernizacja systemu alarmowania miasta

Aneta Borkowska poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 12:03 Aktualnie, Wydarzenia

27 sierpnia zakończono pierwszy etap modernizacji systemu alarmowania i ostrzegania miasta Siedlce. Obecnie na ten system składa się 19 syren alarmowych i radiowa centrala sterowania syrenami.

Tegoroczna modernizacja polegała na wymianie siedmiu syren wirnikowych starego typu na nowoczesne syreny elektroniczne z wbudowanym modułem przekazywania komunikatów głosowych. Zainstalowanie tego typu syren pozwoli na wykorzystanie ich dla ostrzegania mieszkańców miasta w razie zaistnienia groźby wystąpienia niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, np. w przypadku otrzymania ostrzeżenia o huraganowych wiatrach czy katastrofalnych opadach deszczu lub śniegu. Obecnie mieszkańcy miasta będą mogli być ostrzeżeni przed nadchodzącym zagrożeniem nie tylko dźwiękiem syren, ale również usłyszą komunikat słowny informujący o istocie zagrożenia oraz o sposobach postępowania w chwili jego zaistnienia lub o tym jak się ustrzec niszczących skutków nadchodzącego zagrożenia.

Biorąc pod uwagę, że klimat naszego kraju podlega ciągłym zmianom i w różnych rejonach Polski występują wcześniej nie spotykane niebezpieczne zjawiska atmosferyczne to  powyższa modernizacja systemu ostrzegania niewątpliwie w znaczący sposób wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Andrzej Grzywacz Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?