SPIN

Bezpieczne Wakacje zakończone certyfikatem

Aneta Borkowska wtorek, 31 sierpnia 2010, 17:18 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj (30 sierpnia) w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2010 – Młodzi bezpieczni w ruchu drogowym” siedleccy policjanci oraz dyrekcja siedleckiego WORD wręczyli uczestnikom kursu na kartę motorowerową certyfikaty potwierdzające pomyślne jego ukończenie. Certyfikaty odebrało 50 uczestników – uczniów pow. siedleckiego.

Akcja „Bezpieczne wakacje na motorowerze” kierowana była do dzieci, które chcą legalnie poruszać się po drogach. Szacuje się, że tylko co dziesiąte dziecko ma kartę motorowerową. Nie wszystkie szkoły natomiast mają warunki lokalowe, sprzęt i przygotowanych do tego typu zajęć instruktorów. Zorganizowany przez siedlecką komendę kurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Zajęcia w jego ramach prowadzili głównie policjanci i instruktorzy WORD Siedlce. Na wczorajszym podsumowaniu kursu jego uczestnikom wręczono certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Na podstawie tych certyfikatów szkoły wydadzą karty motorowerowe wraz z nowym rokiem szkolnym 2010/2011.

Pomimo ogromnego zainteresowania ze względów logistycznych ilość uczestników musiała być ograniczona. Ogromne  zainteresowanie tą  formą letniego wypoczynku wskazało, że jest bardzo duże  zapotrzebowanie na tego typu działania. W związku z tym na pewno nie będą to ostatnie kursu organizowane dla młodzieży.

KWP Radom, Jerzy Długosz/opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?