SPIN

Remont ulicy Prusa. Objazd dla TIR-ów przez Piłsudskiego

Beata Głozak wtorek, 31 sierpnia 2010, 13:38 Siedlce, Wydarzenia
Prawda, która boli: zamknięte ulice - zakorkowane miasto.

Prawda, która boli: zamknięte ulice - zakorkowane miasto.

Rozpoczęła się przebudowa drogi krajowej nr 63 – ulicy Prusa, na odcinku od ulicy Wiśniowej do Wiszniewskiego. Roboty drogowe potrwają aż do końca listopada. Wydział Dróg siedleckiego magistratu wprowadził objazdy dla ruchu tranzytowego, które przebiegają ulicami: Sokołowską, Wojskową, Piłsudskiego i Starowiejską.

Jak informuje UM Siedlce, w pierwszej fazie robót możliwy będzie dla ruchu lokalnego przejazd przez rondo na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i Konarskiego, ale bez możliwości wjazdu w ul. Prusa. Na czas remontu dopuszczony zostanie natomiast ruch drogowy w ul. Wiszniewskiego.

Prace remontowe i modernizacyjne to: przebudowa jezdni i chodników, budowa ciągu pieszo-jezdnego wraz z zatokami parkingowymi, wymiana nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Konarskiego – Prusa – Poniatowskiego wraz regulacją betonowej kostki brukowej na pierścieniu ronda. Na remontowanym odcinku drogi krajowej zostanie wykonane oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa.
W ramach drugiego etapu tej inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Sokołowskiej i Jagiełły. Prace obejmą modernizację sygnalizacji świetlnej, przebudowę nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych wraz z wymianą krawężnika na ulicy Sokołowskiej do ul. Mieszka I oraz na ul. Jagiełły, odcinek od skrzyżowania do ulicy Chrobrego.

Wykonawcą robót jest konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Regionalne Drogi Podlaskie”  a partnerem siedlecki ZELTECH. Koszt ustalony w  przetargu to niemal 3,6 mln zł.

źródło: UM, opr. bg

3 komentarze

 1. kiero dodano 11 lat temu

  Gratuluję wyobraźni włodarzom miasta. Remonty są potrzebne, ale z głową!!! Dzięki zamknięciu ul. Północnej i skrzyżowania Asłanowicza z Błoniem remoncik Prusa powoduje, że dziś całe centrum i północno-wschodnia część miasta jest totalnie zakorkowana. A co będzie od jutra – 1 września, gdy ruszą szkoły?

 2. Ryba dodano 11 lat temu

  Brawo dla wizjonerów drogowych. do końca listopada? Jak dobrze pójdzie, chyba że źłe tak jak z Centrum a wtedy przez 7 miesięcy miasto w korkach

 3. kierowca dodano 11 lat temu

  Zamiast zacząć prace 1 lipca i zakończyć je w czasie wakacji, gdy ruch jest mniejszy, zamykają ul. Prusa teraz, gdy natężenie ruchu samochodowego gwałtownie wzrasta. Miasto zostanie sparaliżowane.

  Ciekawe, jak ten akt sabotażu skomentowałby p. Wojciech Cylwik – naczelnik wydziału dróg Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?