SPIN

Cztery gminy mają szansę na nagrodę w konkursie „Zdrowa Gmina”

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 września 2010, 19:26 Aktualnie, Wydarzenia

Cztery nasze gminy mają szansę powalczyć o nagrodę w ramach konkursu „Zdrowa Gmina” o którym wcześniej pisał SPIN. A my możemy im w tym pomóc oddając już od środy na ich projekty swoje głosy.

Zdrowa Gmina to pilotażowy konkurs skierowany do gmin województwa mazowieckiego. Powstał on w celu zwiększenia liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. Do konkursu zgłosiło się 80 gmin, jednak dalszemu monitorowaniu będzie podlegać tylko 30 uczestników, którzy spełnili warunki regulaminu oraz nadesłali projekty programów zdrowotnych. Spośród najlepszych prac jury wyłoni 10 gmin lub dzielnic, z których trzy otrzymają tytuł Zdrowej Gminy.

O miano „Zdrowej Gminy” mają  szansę zawalczyć wszystkie cztery gminy, w których opiekę sprawuje NZOZ Centrum, tzn.: gmina Wodynie, Paprotnia, Domanice oraz Latowicz. Godne uwagi jest to, że zgodnie z danymi na dzień 31 lipca, największy średni wzrost zgłaszalności na badania mammograficzne odnotowały dwie z naszych gmin: Wodynie – 16,90%, a na badania cytologiczne Gmina Paprotnia – 9,85%.

Z nadesłanych zgłoszeń Jury wyłoni 10 laureatów, których projekty zostaną poddane pod głosowanie poprzez stronę www.konkurszdrowagmina.pl na najlepszy opis działań. Głosowanie potrwa 6 dni, od 8 do 13 września. Projekt, który otrzyma największą liczbę głosów zdobędzie „Wyróżnienie Publiczności”.

ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?