SPIN

Siedlce są przygotowane na deszcze?

Beata Głozak poniedziałek, 6 września 2010, 14:29 Siedlce, Wydarzenia

Jak donosi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na terenie województwa mazowieckiego obowiązuje drugi, w trzystopniowej skali stopień zagrożenia intensywnymi opadami deszczu. Na wschodzie oraz miejscami na południu województwa wysokość opadów deszczu, w ciągu ostatnich 24 godzin wyniosła od 10 do 20mm.

Najcięższa sytuacja jest na terenie powiatów łosickiego, sokołowskiego, węgrowskiego i siedleckiego. Po południu pogoda, zdaniem synoptyków ma ulec poprawie. Instytut ostrzega mimo wszystko przed wystąpieniem trudności komunikacyjnych i podtopieniami. Nie jest źle – słyszymy w Urzędzie Miasta Siedlce.

MAMY WORKI Z PIASKIEM

– Cały czas kontrolujemy ostrzeżenia Instytutu – uspokaja Andrzej Grzywacz z Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności siedleckiego magistratu. – Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach nie powtórzy się sytuacja jaką mieliśmy od 31. sierpnia do 2. września, czyli ciągłe opady. Niemniej jednak jesteśmy także na nie przygotowani – dodaje. – Mamy zabezpieczone worki z piaskiem, więc nawet w razie podtopień jakichś piwnic możemy je wykorzystać. Zdaniem Grzywacza sytuacja w centrum miasta jest dobra dzięki instalacji wodociągowo – burzowej. Najwięcej problemu jest na obrzeżach Siedlec.

WEEKEND MA BYĆ SŁONECZNY

Wstępna tygodniowa prognoza komputerowa dla naszego miasta nie jest pocieszająca. W zasadzie aż do piątkowego południa zachmurzenie nad Siedlcami będzie częściowe lub całkowite z przelotnymi przejaśnieniami. Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze tylko jutro mają wystąpić słabe opady deszczu. W pozostałe dni ma już nie padać. W piątek zacznie rosnąć temperatura od 15 st. Celsjusza do 21 stopni w niedzielę. Weekend zapowiada się bardzo pogodnie.

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?