SPIN

Pijany kierowca zabił na drodze

Aneta Borkowska wtorek, 7 września 2010, 10:38 Siedlce, Wydarzenia

Wczoraj (6 sierpnia) około godz. 21. na ul. Wojska Polskiego doszło do tragicznego wypadku drogowego. 26-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu i kierując samochodem honda civic potrącił 68-letnią kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, 26 – letni kierowca (mieszkaniec Siedlec), jadący od strony wiaduktu kolejowego przy ul. Warszawskiej w kierunku ulicy 3-ego Maja, na wysokości skrzyżowania z ul. Wałową potrącił 68-letnią mieszkankę Siedlec. Siła uderzenia była bardzo duża, ponieważ ciało kobiety zostało odrzucone od auta na odległość około 80 metrów. W wyniku odniesionych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu. Jak potwierdzono w czasie  badania, kierowca  był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie w najbliższym czasie zadecyduje prokurator. Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności, w jakich doszło do tego tragicznego zdarzenia. Jedną z kwestii wyjaśnianych przez funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca, w którym doszło do potracenia, tzn. czy doszło do tego na chodniku, czy też kobieta została potrącona w czasie przechodzenia przez jezdnię.

KMP Siedlce, Jerzy Długosz/opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?