SPIN

POLICJA: Odzyskał zagubiony portfel

Aneta Borkowska środa, 8 września 2010, 10:45 Aktualnie, Wydarzenia

30 sierpnia policjant z PP w Zbuczynie sierż. szt. Roman Jaszczuk w czasie służby na parkingu przy ulicy Czerwonego Krzyża w Siedlcach odnalazł zagubiony portfel z pieniędzmi lecz bez dokumentów. Po tygodniu poszukiwań funkcjonariusze ustalili jego właściciela, którym okazał się 28-letni obywatel Ukrainy czasowo pracujący w Polsce. Właściciel zagubionego portfela podczas wczorajszego (7 września) odebrania go z komendy nie krył radości i wzruszenia.

30 sierpnia jadący radiowozem ulicą Czerwonego Krzyża w Siedlcach sierż. szt. Roman Jaszczuk zauważył, jak idący chodnikiem młody chłopak podniósł z ziemi czarny przedmiot. Znaleziony czarny portfel został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu jego zawartości okazało się, że w środku jest 870 złotych, kilka kartek z odręcznymi zapiskami w języku ukraińskim, ukraiński bilet kolejowy i dwie polskie wizytówki. Nie było w nim natomiast żadnego dokumentu czy też innych danych świadczących, kto jest jego właścicielem. Komunikat o znalezieniu portfela przekazany został mieszkańcom powiatu za pośrednictwem lokalnych mediów. Do komendy zgłaszały się osoby, które zagubiły portfel z pieniędzmi, lecz opisy ich zguby nie zgadzały się z zawartością tego zabezpieczonego. Jedynym tropem jakim dysponowali policjanci, były znajdujące się w nim dwie polskie wizytówki. Jednak z osób widniejących na niej przypomniała sobie, że ma znajomego obywatela Ukrainy, który w chwili obecnej pracuje na terenie Polski. Po nawiązaniu z nim kontaktu okazało się, że faktycznie zagubił on 30 sierpnia portfel z pieniędzmi. Odzyskanie zguby było dla niego ogromnie miłym zaskoczeniem, gdyż jak stwierdził znajdujące się w nim kartki z zapiskami ze względów osobistych stanowią dla niego ogromna wartość.

KMP Siedlce, Jerzy Długosz/opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?