SPIN

HIP HOP DAY: SIEDLCE! Zróbcie hałas (GALERIA)

Beata Głozak sobota, 11 września 2010, 02:28 Kultura, Wydarzenia
2 HIP HOP DAY SIEDLCE

2 HIP HOP DAY SIEDLCE

Drugi HIP HOP DAY SIEDLCE zaczął się z niemałym, bo prawie półgodzinnym opóźnieniem. O 17. kiedy według planu na scenie siedleckiego Amfiteatru swój koncert powinien zacząć Ósmy Kontynent, trybuny świeciły pustkami a w korkach utknął jeden z DJów Kontynentu. I choć z kolejnymi minutami oczekiwania na koncert, na trybunach pojawiało się coraz więcej publiki, frekwencja nie porażała. Nie można było tego nie zauważyć.

Tego zaledwie kilkudziesięcioosobowego tłumku nie przestraszył się Ósmy Kontynent, który w końcu dotarł na imprezę i dał świetny aczkolwiek krótki występ. – Siedlce jak zwykle nas nie zawiodły – powiedział potem EKO w rozmowie ze SPIN. Kawałek „Dobrze” Kontynentu rozruszał publiczność.

Jako następny na scenie pojawił się łosicki debiutant – Big Bang. Koncert w naszym mieście był pierwszym w historii łosickiego składu i wypadł nieźle. Stało się to o co prosił Bartek (Alternatywa i Poziom Zero Dwa), który na początku HIP HOP DAY zajął się konferansjerką, aby Big Bang został dobrze przyjęty. Im późniejsza godzina tym więcej ludzi podchodziło do ustawionych wokół sceny barierek no i Theodor – raper z Warszawy, mistrz freestylingu – też maczał w tym swoje rymy. Przedostatni pojawili się Bartas & Skwara a po nich najliczniejszy w piątkowej imprezie – siedlecki Kolokos.

Bez wątpienia niekwestionowanymi gwiazdami HHD byli oczywiście Małpa i PIH. Ich koncerty wcześniej zaplanowane na godz. 19. i 20.30 przesunęły się tak, że pierwszy skład wystąpił po 20. Niestety nie bez przeszkód. Tym razem dała o sobie znać złośliwość rzeczy martwych. A dokładnie złośliwość miksera. Małpa jednak nie zawiódł fanów. Szybko nawiązał z nimi kontakt a ci dostali od niego m.in.:  „Lamusy”, „Właśnie Ty” i „Pozwól mi nic nie mówić”. Końcowe kilkadziesiąt minut HIP HOP DAY VOL. 2 to popis PIHa, w którym nie zabrakło utworów z płyty, która osiągnęła status złotej – Kwiatów Zła.

Organizatorem HIP HOP DAY SIEDLCE był Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach a pomysłodawcą i współorganizatorem Bartek Kamiński czyli Bartas. W najbliższych dniach na stronie SPIN rozmowy z Ósmy Kontynent, Big Bang, Bartasem i PIHem.

bg

no images were found

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?