SPIN

Relikwie ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach

Beata Głozak wtorek, 14 września 2010, 20:40 Siedlce, Wydarzenia

Dzisiaj do Siedlec przybyły relikwie ks. Jerzego Popiełuszki a także krzyż z umieszczonymi na nim fragmentami katafalku, na którym podczas pogrzebu złożone było ciało księdza.

Tuż po godzinie 17. przed siedlecką katedrą kilkadziesiąt osób czekało na powitanie relikwii ks. Jerzego Popiełuszki. Przemówienie powitalne wygłosił ks. Wojciech Hackiewicz. Poświęcenia dokonał biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski pod przewodnictwem którego około godz. 17.40 wyruszyła Droga Krzyżowa do kościoła p.w. św. Józefa. Ulicami Bpa. Świrskiego i Sokołowską przeszło kilkuset siedlczan. Z tego powodu przez ponad godzinę ul. Sokołowska była zablokowana przez strażników miejskich, którzy najpierw przepuszczali pojedyncze samochody osobowe a w miarę przesuwania się procesji całkowicie ją blokowali.

Oto fragment powitania wypowiedzianego przez ks. Wojciecha Hackiewicza:

„Dzisiaj na ziemię podlaską przybyły czcigodne szczątki ks. Jerzego Popiełuszki. Wielu z nas widziało go i spotykało osobiście. Wielu z nas żyło przed laty jego zniknięciem, porwaniem i wydarzeniami, które potem miały miejsce, które nas wszystkich wprawiły w ból a potem każde w nadzieję. I dzisiaj jesteśmy przed katedrą siedlecką żeby dać wyraz tej nadziei. I jeszcze raz potwierdzić prawdę chrześcijańskiej wiary, że jak przez śmierć idzie się do zmartwychwstania tak przez męczeństwo idzie się ku chwale ołtarzy. Obok czcigodnych relikwii w naszym mieście witamy symboliczny krzyż. Najpierw jest on znakiem wiary. Po prostu znakiem chrześcijanina. Najpierw się nim naznaczamy, naznaczamy nasze ciało po to, żeby przeżywać krzyż tak jak Pan Jezus: przyjmować życie przyjmując wolę Bożą pokornie i cicho modląc się (…)”

bg

Komentarze (1)

  1. beti dodano 11 lat temu

    To była piękna uroczystość i wspaniałe przeżycie. Bogu niech będą dzięki za tak wspaniałego błogosławionego męczennika ks.Jerzego Popiełuszkę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?