SPIN

Bilet kupimy przez internet

Aneta Borkowska sobota, 18 września 2010, 10:29 Siedlce, Wydarzenia

Karta miejska ma już rok. Korzysta z niej około 15 tys. siedlczan. Jak mówi prezes siedleckiego MPK była świetnym i bardzo udanym pomysłem, który ułatwił „życie” mieszkańcom miasta. Takich ułatwień przedsiębiorstwo wprowadziło jeszcze więcej. Jakie?

– Wprowadziliśmy bilet dynamiczny – tłumaczy Bogdan Kozioł, prezes MPK. – Jest to bilet ważny trzydzieści kolejnych dni od pierwszego skasowania – dodaje.
Bilet ten funkcjonuje od jakiegoś czasu, ale pasażerowie mieli z nim delikatne problemy, więc przedsiębiorstwo wprowadziło małe korekty. A dokładnie chodzi o to, że niektórzy pasażerowie nie do końca rozumieli co to znaczy pierwsze skasowanie biletu.
– Były takie osoby, które to pierwsze kasowanie wykonywały w tym dniu w którym go kupiły mimo iż stary bilet wciąż był ważny – tłumaczy prezes MPK. – Wydawało im się, że w ten sposób już uaktywnili nowy bilet, a tak nie było – dodaje.
Otóż nowy bilet uaktywniał się dopiero po upływie ważności starego i dopiero wtedy należało go kasować. Nieświadomy pasażer dowiadywał się, że jedzie na „nieważnym” bilecie podczas kontroli.
– Po kilku zgłoszeniach takich przypadków przez pasażerów postanowiliśmy ułatwić zasady kasowania tego biletu – tłumaczy prezes.
Teraz będąc w punkcie gdzie doładowuje się kartę można powiedzieć od kiedy do kiedy ten bilet się chce i na nim będzie od razu określony termin. Takiego biletu już nie trzeba kasować po upływie terminu starego, bo ten sam się aktywuje.

Przez internet

– Chciałbym zaznaczyć, że ten bilet dynamiczny jest chwalony przez wielu pasażerów, bo pilnując terminów potrafią jeden miesiąc sobie zaoszczędzić – mówi Kozioł. – Potrafią wyliczyć kiedy mają dni wolne czy urlopy i tak ustawić bilet, że zaczynają wakacje wraz z końcem biletu i nowy kupują dopiero po tych tygodniach przerwy – dodaje.

Drugim ułatwieniem, które przedsiębiorstwo wprowadziło to możliwość zakupienia takiego biletu za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na stronę www.mpk.siedlce.pl i wypełnić formularz.
– Pasażer podaje swoje dane, sam wybiera jaki bilet chce i co najważniejsze gdzie chce ten bilet odebrać – mówi Bogdan Kozioł. – Już nie musi po niego do nas przyjeżdżać tylko sprawdzić do którego z naszych oddziałów ma najbliżej i tam się zgłosić – dodaje.

Dodatkowo MPK wprowadziło dodatkowe kursy rano linii nr 17. Spowodowane jest to przeniesieniem LO im. H. S. Żółkiewskiego z centrum miasta na ul. Sokołowską i potrzebą dowiezienia na godziną 8. rano uczniów. Także linia 35 ma dwa dodatkowe przejazdy, gdyż uczniowie wyżej wymienionej szkoły zajęcia wf-u mają na terenie OSiR-u i też trzeba było im ułatwić dojazd.

ab

Komentarze (1)

  1. jola dodano 11 lat temu

    Pan Kozioł wpadł w samozachwyt i co by nie chwalił to ludzie nie są naiwni

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?