SPIN

Trwają Siedleckie Targi Miodu

Beata Głozak niedziela, 19 września 2010, 13:57 Siedlce, Wydarzenia

Do dzisiaj do godziny 17. potrwają Siedleckie Targi Miodu. Na terenie wokół Amfiteatru swoje produkty prezentuje kilku pszczelarzy i rękodzielników z terenu powiatu siedleckiego. Można kupić nie tylko różne rodzaje miodu ale również świece czy same pasieki.

Jednym z wystawców jest Jerzy Krawczyk ze Szczeglacina („Pasieka pod Kaliniakiem”), który pszczelarstwem zajmuje się od ponad 14 lat.

– To była moja pasja i spełnienie dziecięcych marzeń, które udało mi się zrealizować. Posiadamy 80 pszczelich rodzin w 4 pasiekach ulokowanych na terenie gminy Korczew przy lokalnych rezerwatach przyrody. Dzisiaj podczas Targów starosta siedlecki nagrodził nas pucharem za promowanie pszczelarstwa. Nawet nie spodziewałem się, że zajrzy do nas dzisiaj tyle osób a tu proszę taka niespodzianka. A ten biały miód to miód rzepakowy. Bardzo wielu rolników zaczęło uprawiać tę roślinę – bo jako jedna z nielicznych daje szybki pieniądz, gdyż jest sprzedawana bez żadnego przetwarzania. A przy okazji nasze pszczoły z tego korzystają. Bez wątpienia największym powodzeniem cieszy się miód leśny a mi najbardziej smakuje nektarowo – spadziowy.

bg

no images were found


2 komentarze

 1. Nina dodano 11 lat temu

  Pogoda nawet dopisała. Niestety samych pszczelarzy było niewielu. A miód?? Pyszny. Polecam na jesienne wieczory zrobienie "mikstury" 😀
  spirytus,
  sok z 3 cytryn,
  prawdziwy miód. Pamiętać że to musi być mocne!!!

 2. AA dodano 7 lat temu

  Zawsze musi wpełznąć jakiś pijak !

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?