SPIN

Zabezpieczono ponad 15 tysięcy sztuk papierosów

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 września 2010, 10:18 Siedlce, Wydarzenia
Zabezpieczone papierosy. Fot. KWP Radom

Zabezpieczone papierosy. Fot. KWP Radom

Ponad 15 tys. sztuk papierosów bez akcyzy zabezpieczyli w miniony weekend podczas wspólnych działań policjanci z Wydziału Przestępstw Gospodarczych siedleckiej komendy wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej. W związku z tą sprawą zatrzymano 61-letniego mężczyznę. W najbliższym czasie odpowie on za przestępstwo skarbowe.

W miniony weekend siedleccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej z Siedlec przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się handlem alkoholem i papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wspólna akcja przeprowadzona była na obszarze powiatu siedleckiego. Podczas działań w rejonie siedleckiego dworca PKP, sprawdzono bagaż 61-letniego mieszkańca Siedlec. Podczas sprawdzenia znaleziono 460 paczek nielegalnych papierosów. Jednak w czasie przeszukania miejsca zamieszkania siedlczanina okazało się, że posiada więcej nielegalnego towaru. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego kolejne 308 paczek papierosów, który to towar nie posiadał polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Zatrzymany w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo skarbowe. Grozi mu za to m.in. bardzo wysoka grzywna.

kom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach/opr. ab

2 komentarze

  1. stare dodano 11 lat temu

    informacja sprzed 7 dni

  2. młode dodano 11 lat temu

    raczej nie sądzę, że to stare skoro w miniony weekend (miniony weekend to ostatni weekend). chyba, że jesteś policjantem byłeś przy tym i nikomu nie powiedzieliście.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?