SPIN

Oficjalne otwarcie Podlasia

Beata Głozak środa, 29 września 2010, 16:40 Siedlce, Wydarzenia
Przecięcie wstęgi; od lewej Mariusz Woszczyński, Wojciech Kudelski i Mariusz Dobijański.

Przecięcie wstęgi; od lewej Mariusz Woszczyński, Wojciech Kudelski i Mariusz Dobijański.

Wczoraj dokładnie o godz. 19. nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanego dzięki środkom unijnym budynku „Podlasie”. Jak powiedział Mariusz Woszczyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury dokładnie 519 dni temu obiekt ten został oddany wykonawcy. Jest nim „Zuinż” Zakład Usług Inżynierskich Krzysztofa Redesiuka.

Przecięcia wstęgi dokonali posłowie Krzysztof Borkowski, Jacek Kozaczyński i Krzysztof Tchórzewski, Konstanty Domagała – honorowy obywatel Siedlec, Wojciech Kudelski – prezydent miasta, przewodniczący Rady Miasta Siedlce Mariusz Dobijański i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Woszczyński. Inaugurację uświetnił recital Grzegorza Turnaua i występ Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ.

Niestety. Nowy wygląd budynku to nie tylko powód do dumy. Konsekwencją kapitalnego remontu jest też to, że nie ma już miejsca chociażby na koncerty rockowe, które do tej pory odbywały się w „Podlasiu”. Fotele w sali zostały zamontowane na stałe a białe jak śnieg ściany wymagają szczególnej „ochrony”. Efekt? Nie będzie koncertów do poskakania.

– Trzy czwarte imprez jakie się tutaj odbywały mogą tu pozostać, natomiast jedną czwartą  musimy przenieść – powiedział nam Mariusz Woszczyński, dyrektor MOK. Gdzie przenieść? – Dobrze współpracuje się nam z kierownikiem Uczelnianego Ośrodka Kultury Tadeuszem Gocem i pewnie z tej współpracy nie zrezygnujemy. Większe koncerty, imprezy będą odbywały się wiosną, latem i wczesną jesienią na amfiteatrze.

Nie da się ukryć, że nowe „Podlasie” może budzić zachwyt. To miejsce dla sztuki przez duże „S” – podkreślali zebrani podczas wczorajszej inauguracji.

– Bez wstydu możemy zapraszać tu naprawdę wielkich artystów nie tylko z Polski ale i z zagranicy – przyznaje Woszczyński. Już wkrótce na odnowionej scenie wystąpią m.in. Ania Dąbrowska, Nocna Zmiana Bluesa i Kabaret Młodych Panów. W listopadzie odbędą się Siedleckie Zaduszki Jazzowe.

3 października zaś kolejny raz w Sali Widowiskowej „Podlasie” wystąpi Grzegorz Turnau.

Remont budynku „Podlasie” pochłonął prawie 10 mln zł z czego niemal 4 mln zł to dotacja unijna. Pozostałe środki to 1,2 mln zł kredytu z Banku Ochrony Środowiska i pieniądze z miejskiego budżetu.

 


2 komentarze

 1. "polacy" dodano 11 lat temu

  Borkowski Krzysztof: przeciw
  Kozaczyński Jacek: przeciw

  http://www.bibula.com/?p=21474

 2. "polacy" dodano 11 lat temu

  Borkowski Krzysztof: przeciw
  Kozaczyński Jacek: przeciw

  http://www.bibula.com/?p=21474

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?