SPIN

Coraz bliżej ekspresu z Warszawy do Siedlec?

Beata Głozak piątek, 1 października 2010, 13:25 Siedlce, Wydarzenia
Nowy rozkład jazdy może spodobać się siedlczanom.

Nowy rozkład jazdy może spodobać się siedlczanom.

Wszystko wskazuje na to, że w nowym rozkładzie Kolei Mazowieckich, z którego korzystać będziemy już w przyszłym roku, pojawią się ekspresy regionalne na trasie Warszawa – Siedlce. Spółka jest coraz bliżej jego ustalenia. Według informacji pojawiających się w mediach branżowych pierwsze ogólne zarysy planu mają pojawić się już w najbliższym tygodniu.

Przypomnijmy. Nowy rozkład jazdy pociągami Kolei Mazowieckich ma powstać w oparciu o badania przeprowadzone przez stowarzyszenie Zielone Mazowsze. To ono przez 8 tygodni badało potrzeby pasażerów KM. Niestety. W tej chwili rzecznicy spółki nie są w stanie powiedzieć nam czegokolwiek oprócz tego, że pociągów jadących z prędkością 160 km/h będzie więcej niż jeden. To świetna wiadomość dla siedlczan, którzy często narzekają na mimo wszystko powolne i przeładowane składy kolejowe.

bg/ fot.ab

3 komentarze

 1. lala dodano 11 lat temu

  fajnie by było by to sie spełniło:)

 2. zbycho dodano 11 lat temu

  Mozgli by przyspieszyc łukowainke bo w warszawie to sunie sie tak wooolno najlepiej by była około 6.30 a w warszawie wschodniej juz 7.20 a srodmieciu/centralnej 7.30 no i by jeziła punktualnie! obecnie o to trudno a po południu 16.20 pociag i 17.20 w siedlach nie odczuwał bym ze pracuje 90 km dalej od miejsca zamieszkania

 3. Ja dodano 11 lat temu

  Do zbycha.
  Weź pod uwagę fakt, że Warszawa jest duża i niektórzy, żeby zdążyć na tę łukowiankę muszą najpierw dostać się na dworzec wschodni lub centralny, a dojazd z miejsca pracy zajmuje też dużo czasu, szczególnie gdy autobus stoi w korku, bo jest jakiś remont. Ja na przykład już bym nie zdążył na ten pociąg o godzinie, którą proponujesz:(

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?