SPIN

III Siedlecka Aukcja Sztuki

Aneta Borkowska piątek, 8 października 2010, 11:41 Kultura, Wydarzenia

Stowarzyszenie tutajteraz zaprasza na III Siedlecką Aukcję Sztuki, która odbędzie się 12 października o godz. 19. w restauracji Cafe Brama (ul. Świrskiego 46). Wydarzenie to jest okazją do nabycia niepowtarzalnych obrazów oraz rzeźb (w tej edycji jest jedna rzeźba). Prezentowane prace są różnorodne. Autorami są znani i cenieni siedleccy artyści oraz studenci, stawiający pierwsze kroki w dziedzinie sztuki.

Poprzednia edycja Aukcji, która odbyła się w kwietniu 2010, spotkała się dobrym przyjęciem. Sprzedano 6 prac, których cena wahała się od 60 do 1000 zł. Katalog aukcji ze wszystkimi pracami można od jutra  ściągnąć ze strony internetowej organizatora:  tutajteraz.free.ngo.pl Obrazy w Cafe Brama będzie można oglądać od godziny 13. Wstęp wolny.

źródło „Kultura Siedlecka”/ ab

Przedstawiamy autorów wraz z wybraną pracą:

Agnieszka Nurzyńska
Ma 17 lat. Uczennica drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach. Inspiruje się  twórczością Wojciecha Siudmaka oraz pracami Borisa Vallejo. Bardziej niż obrazy woli malować szkice. Jej przygoda z malarstwem zaczęła się w tegoroczne wakacje, więc jak sama mówi nie ma zbyt dużego doświadczenia.
Rysunek przedstawiający kobiece usta, ołówki na bloku technicznym , format: A4, cena wywoławcza: 20 zł.

 

 

 

Aleksandra Jurkowska (25 lat)
Jest absolwentką filologii angielskiej na Akademii Podlaskiej. Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka angielskiego, a zdjęcia traktuje jako sposób przekazania obrazu świata innym.
Radość, fotografia, wymiary: 45x14cm, cena wywoławcza: 100 zł.

Ewelina Krysiak
Jest licealistką, zdobywczynią Grand Prix w ogólnopolskim konkursie plastycznym burmistrza gminy Rawicz. Poza malarstwem zajmuje się także graniem w żeńskim zespole rockowym. Czas wolny wykorzystuje na spotkania z przyjaciółmi oraz rozwijanie innych zainteresowań. Przez cztery lata kształciła się w pracowni Tomasza Nowaka przy Miejskim Ośrodku Kultury, a obecnie uczy się rysunku w Warszawie i przygotowuje do egzaminów na tamtejszym ASP.
Przebrane dzieci (wg T. Makowskiego), akryl na kartonie, wymiary: 70x50cm, cena wywoławcza: 170 zł.

 

Iwona Miłobędzka (rocznik ’80)
Ukończyła studia na Akademii Podlaskiej w Siedlcach, na kierunku pedagogika o specjalności plastyka (fakultet: rzeźba w pracowni mgra Michała Gardzińskiego). Jest stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce (2006 r. – malarstwo i fotografia). Twórczość artystyczną łączy z pracą dydaktyczną oraz animowaniem kultury. Od kilku lat jest związana ze stowarzyszeniem ”Klub Ludzi Twórczych”. Prowadzi warsztaty malarstwa, rzeźby i rysunku dla dzieci i młodzieży.  
PROJEKT CAŁUN, akryl na płótnie, wymiary: 50,5×64,5 cm, cena wywoławcza: 400 zł.

 

 

Klaudiusz Sachanowicz
Jest absolwentem WSRP w Siedlcach. O sobie mówi: „Jestem – tu i teraz. Lubię: jak moje dzieci mówią do mnie „tato”. Mocne strony: pielęgnuję w sobie dziecko. Słabe strony: wewnętrzne dziecko nie zawsze odzywa się w odpowiednim momencie”.
Lawender, farby olejne na płótnie , wymiary: 50×50 cm , cena wywoławcza: 100 zł.

 

 

 

Maciej Tołwiński
29 lat. Absolwent pedagogiki z/s plastyka na Akademii Podlaskiej. Zawód – grafik. Istota – latanie na obłokach wyobraźni, wyrażanie siebie poprzez nieograniczone media sztuki: malarstwo, grafika, fotografia, wcześniej rzeźba. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Białe krzesło, akryl na płótnie, wymiary: 38×60 cm, cena wywoławcza: 400 zł.

 

 

Magdalena Mendyk
Anioł , pastel na brystolu, antyrama, wymiary: 50×65 cm  , cena wywoławcza: 120 zł.

 

 

 

 

 

Martyna Paczuska
Ma 21 lat i jest rodowitą siedlczanką. Obecnie studiuje biologię, a sztuką zajmuje się od najmłodszych lat.
Łąka, olej na panelu+plakatówka, wymiary: 20×50 cm , cena wywoławcza: 50 zł.

 

 

 

Piotr Jurkowski
21 lat. Student I roku pedagogiki z plastyką.

Akt, farba olejna, płótno, wymiary: 40×50 cm, cena wywoławcza: 195 zł

 

 

 

 

 

Piotr Tołwiński
Stojąc na granicy niebytu, mały bałwanek w końcu znalazł to, czego szukał…, fotografia, 35×45 cm, cena: 4 897 zł (do negocjacji).

 

 

 

 

Sławomir Kotasiak
Port w Barcelonie, olej na płótnie , wymiary: 50x40cm , cena wywoławcza: 650 zł.

3 komentarze

  1. Leniuchy kopiują z błędami!!! dodano 11 lat temu

    Wstyd panie SPIN-ki, wstyd!!! Materiał bezmyślnie W CAŁOŚCI przepisany z "Kultury Siedleckiej" powiela błędy z pierwodruku. Obraz Jurkowskiego, który powyżej prezentujecie to olejny akt, nie żadne kredki. W "KS" pomylono podpisy pod zdjęciami. Jego cena też jest inna…

  2. Beata Głozak dodano 11 lat temu

    Bardzo przepraszamy za błąd w podpisie pracy p. Jurkowskiego. Faktycznie obraz prezentowany na stronie to "Akt".

  3. zdjęcie dodano 11 lat temu

    czy był kupiec na zdjęcie z bałwankami, które mają problemy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?