SPIN

3 dni żałoby na Mazowszu. Zginęło 18 osób

Beata Głozak wtorek, 12 października 2010, 11:13 Siedlce, Wydarzenia

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki w związku z tragicznym wypadkiem w Nowym Mieście nad Pilicą od godz. 12.00 12 października (wtorek) do 24.00 14 października (czwartek) wprowadza żałobę narodową na terenie województwa mazowieckiego.

Na czas trwania żałoby odwołane zostają wszelkie imprezy masowe (koncerty, imprezy sportowe). Flagi państwowe należy opuścić do połowy masztu na urzędach i innych instytucjach publicznych.

Jak donosi portal wp.pl do tragicznego wypadku doszło dzisiaj po godz. 6. rano na drodze wojewódzkiej nr 707 w okolicy Nowego Miasta. Volkswagen transporter, którym do pracy  jechało 18 osób zderzył się czołowo z ciężarowym volvo. Kierowca volvo odniósł niegroźne obrażenia. Badania potwierdziły, że mężczyzna był trzeźwy. Niestety w wypadku zginęli wszyscy jadący busem. Szesnastu  jego pasażerów poniosło śmierć  na miejscu, dwoje kolejnych zmarło w szpitalu. Wśród ofiar jest 14 mężczyzn i 4 kobiety.

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego/ opr. bg

Komentarze (1)

  1. jak możecie? dodano 11 lat temu

    zdjęcie z kwietnia wstawiać jako teraźniejsze.
    Ono nawet nie odpowiada prawdzie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?