SPIN

Pierwszy Biały Orlik wyląduje w Siedlcach?

Beata Głozak środa, 13 października 2010, 14:20 Siedlce, Wydarzenia
Czy Biały Orlik wyląduje także u nas?

Czy Biały Orlik wyląduje także u nas?

Możliwe, że Siedlce doczekają się kolejnego lodowiska. Jednym z warunków jest czas. „Biały Orlik”, bo o nim mowa musiałby powstać do końca tego roku.  Magistrat poważnie zastanawia się nad tą inwestycją, bo na jej dofinansowanie z budżetu państwa można otrzymać 50 proc. wartości „Orlika”. 

Propozycja wydaje się tym bardziej interesująca, bo jak mówi Kazimierz Paryła, skarbnik UM w przypadku naszego miasta, lodowisko mogłoby powstać bez pieniędzy z miejskiego budżetu. Jak to możliwe? Obecnie w trakcie budowy jest zadaszone lodowisko przy ulicy Prusa. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby wykorzystać urządzenia po starej składnej ślizgawce.

– W takim przypadku do sfinansowania pozostałby agregat prądotwórczy i sam montaż obiektu – tłumaczy Paryła. – Niemal pewne jest jednak, że będzie problem z utrzymaniem „Orlika”. Specjalna maszyna do szlifowania lodu jest, ale będzie potrzebna przy Prusa. Trudno sobie wyobrazić, że będzie przewożona przez całe miasto kilka razy dziennie – twierdzi. Dodatkowym kłopotem jest też umiejscowienie lodowiska. Magistrat chce, aby znajdowało się ono jak najdalej od OSiR-u. Tutaj jednak pewne ograniczenia wprowadza samo ministerstwo sportu. „Lodowiska muszą zostać umiejscowione na terenie kompleksu sportowego, powstałego w ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. (…) natomiast lodowiska stałe zrealizowane powinny zostać w innym miejscu w bezpośrednim sąsiedztwie Orlika, zapewniającym możliwość należytego ich wykonania.” – czytamy na stronie MSiT.

Przypomnijmy. „Biały Orliki” jest pilotażowym programem Ministerstwa Sportu i Turystyki, który zakłada powstawanie ogólnodostępnych lodowisk osiedlowych na takich samych  zasadach jak piłkarskie „orliki”

bg

Komentarze (1)

  1. chcą nie chcą dodano 11 lat temu

    Zróbcie na osiedlu Warszawska, to po drugiej stronie miasta od OSIR. W PG jest orlik.
    Ale jednak co ma jedno wspóle z drugim. MPK straci na dojazdach młodzieży?
    Oczyścić lodowisko można raz na tydzień lub miesiąć.
    Ale jak zwykle trzeba tu namącić by było widać jacy jesteśmy dobrzy w tym UM.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?