SPIN

52 ZADUSZKI JAZZOWE (NASZ PATRONAT)

Beata Głozak piątek, 15 października 2010, 18:35 Kultura, Wydarzenia

Wygraj jedno podwójne zaproszenie na Zaduszki Jazzowe. Wystarczy wysłać wiadomość korzystając z zakładki „Wyślij newsa” (znajduje się ona pod prognozą pogody) z hasłem ZADUSZKI. Na maile czekamy do 2 listopada do godz. 15. !!!Nie zapomnij podać numeru swojego telefonu!!!

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na jedną z najstarszych i najważniejszych imprez jazzowych w kraju w doskonałym wydaniu. Zaduszki Jazzowe przez wiele lat były oknem na świat jazzu i sceną, na której pojawiali się znakomici artyści z kraju i zagranicy. W tym roku nie będzie inaczej i podczas tegorocznych, 52. Siedleckich Zaduszek Jazzowych, odbędzie się 4 i 5 listopada dwudniowy cykl wyjątkowych koncertów w Sali Widowiskowej „Podlasie”.


Pierwszy dzień rusza już o godz. 19. Na scenie jako pierwszy pojawi się Adam Makowicz – legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista, filantrop. Uhonorowany wieloma odznaczeniami cywilnymi, między innymi Komandorskim Krzyżem Zasługi. Nagrał kilkadziesiąt płyt i występował w najważniejszych salach koncertowych na świecie, współpracując z największymi współczesnymi muzykami. Poza utworami jazzowymi, ma w swoim repertuarze także klasykę, szczególnie Chopina. W roku 2008 włączeno go w poczet najbardziej zasłużonych czterystu Polaków w historii Stanów Zjednoczonych. W 2009 roku został udekorowany w Warszawie Złotym Krzyżem “Gloria Artis”.

Następnie koncert dadzą: Kuby Stankiewicza i Inga Lewandowska – „CHOPIN SONGBOOK”. Będą to współczesne opracowania pieśni Chopina (opus 74), które w oryginale napisane były do tekstów dziewiętnastowiecznych poetów polskich na głos z akompaniamentem fortepianu. Tu natomiast instrumentarium zostało poszerzone o partię kontrabasu i perkusji. W niektórych pieśniach do partii wokalnej dodany został w kontrapunkcie głos puzonu aby nadać im bardziej współczesny harmonicznie i rytmicznie charakter. Zamysłem aranżera było przeniesienie romantycznego klimatu pieśni do czasów współczesnych.

Drugi dzień (5 listopada) 52. Siedleckich Zaduszek Jazzowych rozpocznie się o godz. 19.  koncertem Big Bandu Tomasza Szymusia, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji. Tomasz Szymuś współpracował z wieloma zespołami: Polucjanci, Sistars, Golec uOrkiestra i wokalistami: Stanisławem Sojką, Wiolettą Willas, Justyną Steczkowską, Katarzyną Groniec czy Anną Marią Jopek. Brał udział w wielu programach telewizyjnych, m.in.: „Szansa na Sukces”, „Tata Show”, „Idol”. Dyrygent i aranżer na festiwalu Top Trendy 2005, 2006, 2007,  2009 i 2010 r. oraz rozdania nagród Róże Gali, EFFIE – Konkursu Efektywności Reklamy. Przygotował oprawę muzyczną i poprowadził orkiestrę na rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych 2006 i polskich nagród filmowych Złote Kaczki 2007. Gra na instrumentach klawiszowych w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma w spektaklach: „Piotruś Pan”, „Miss Saigon”, „Koty”, „Grease”, „Taniec Wampirów”. Od kilku lat pracuje z własną, znakomitą Orkiestrą.

Na finał tegorocznych Zaduszek wystąpi niesamowite Trio: Śmietana-Karolak-Czerwiński, które wykona program zatytułowany “POLISH STANDARDS” – polskie utwory sceny pop powszechnie znane przez wszystkich. Są opracowane w klimacie jazzowym ale niezwykle komunikatywnie. Muzycy połączyli dwa światy, kreatywną sztukę na najwyższym poziomie i przystępność w odbiorze cechującą muzykę pop. Począwszy od utworu Henryka Warsa z 1938 roku, z filmu “Zapomniana melodia “, poprzez całą listę polskich przebojów na koncertach odbyć można magiczną  podróż w czasie. Koncert jest przeznaczony dla wszystkich wrażliwych ludzi, którzy niekoniecznie muszą znać się na jazzie.

Program koncertów:
4 listopada (czwartek), godz. 19.
– Adam Makowicz (solo) – fortepian, Kuba Stankiewicz „Chopin Songbook”, Inga Lewandowska – śpiew, Grzegorz Nagórski – puzon, Kuba Stankiewicz- fortepian, Andrzej Święs – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja
5 listopada (piątek), godz. 19.
– Tomasz Szymuś Big Band, Michał Dąbrówka – perkusja, Sławek Berny – instrumenty perkusyjne, Patryk Stachura – gitara basowa, Artur Lesicki – gitara, Piotr Mania – fortepian, Piotr Wrombel – instrumenty klawiszowe, Mariusz „Fazi” Milczarek, Leszek Szczerba, Paweł Guśnar – saksofony, Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz, Marcin Olowek , Miłosz Gawryłkiewicz – trąbki, Andrzej Rękas,  Artur Olewniczak , Tomasz Witkiewicz – puzony, Anna Gadt, Beata Bednarz,  Patrycja Gola, Michał Rudaś, Krzysztof Pietrzak – wokale, Jarek Śmietana Trio “Polish Standards”, Jarek Śmietana – gitary, Wojciech Karolak – organy Hammonda, Adam Czerwiński – perkusja.

Bilety w cenie 50 zł za jeden dzień oraz 75 zł za karnet dwudniowy. Będą dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Berka Joselewicza 3 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Sprzedaż od poniedziałku 18 października.

Jam sessions w BollywoodHollywood ul. Wiszniewskiego 4 (NoveKinoSiedlce),
– rezerwacje@bollywoodhollywood.pl tel. 256332332, 502 543 629.

źródło MOK

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?