SPIN

W Siedlcach nie ma problemu z „Radosną Szkołą”

Beata Głozak wtorek, 19 października 2010, 15:02 Siedlce, Wydarzenia

– U nas wszystko idzie zgodnie z planem. Nie ma problemu z Radosną Szkołą – zapewnia Sławomir Kurpiewski z Wydziału Edukacji siedleckiego magistratu. – Place zabaw pojawią się zgodnie z planem – dodaje

W związku z informacjami pojawiającymi się na łamach ogólnopolskich mediów, że niektóre place zabaw realizowane w ramach programu „Radosna Szkoła” są zamknięte, ponieważ przy zjeżdżalniach brakuje pomarańczowych lub niebieskich mat, postanowiłyśmy sprawdzić jak sprawa wygląda w Siedlcach.

Jak dowiedział się SPIN w naszym mieście wszystko odbywa się zgodnie z planem. Sławomir Kurpiewski, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Siedlcach zapewnia, że z realizacją programu nie ma żadnych problemów. Place zabaw powstaną zatem już wkrótce przy szkołach podstawowych nr 5,7,9,10, 11 i 12. Ich montaż ma zakończyć się do 30 października. „Siódemka” informacje naczelnika potwierdza. Do placówki urządzenia dotarły i już całkiem niedługo dzieci będą mogły z nich korzystać.

Media zaś podają przykład szkoły w Stoczku Łukowskim w powiecie łukowskim. To tam place zabaw mają być zamknięte w konsekwencji ministerialnych zapisów.

„pokrycie powierzchni szkolnego placu zabaw: nawierzchnią (…) amortyzującą upadek dziecka z wysokości do 1,50 m, piankową albo gumową, w kolorze pomarańczowym (…), nawierzchnią syntetyczną typu tartan lub inną nawierzchnią syntetyczną w kolorze niebieskim (…)” – frag. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lipca 2009 r.

bg

Komentarze (1)

  1. już w tych ministerstwach dodano 11 lat temu

    już w tych ministerstwach płaskodupie przenosi się na choroby głowy i oczu.
    Mniejszy uraz będzie jak spadnie się na kolor niebieski niż zielony?
    Chociaż może i tak bo tym z PIS wydaje się, żę z kolorem niebieskim są bliżej Pana.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?