SPIN

„Program samorządowy to nie sukienka”. PiS zaczęło kampanię

Beata Głozak niedziela, 24 października 2010, 04:13 Siedlce, Wydarzenia
PiS zainaugurowało kampanię samorządową. Fot. AB

PiS zainaugurowało kampanię samorządową. Fot. AB

„Zgoda i Rozwój dla Siedlec” to hasło siedleckiego Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach samorządowych. Dlaczego takie? Bo sprawdziło się jako nazwa koalicji miejskiej zawartej cztery lata temu między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską.

Wczoraj w sali NoveKino Siedlce tuż po godz.10. siedleckie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainaugurowało swoją samorządową kampanię. Podczas okręgowej konwencji przedstawieni zostali kandydaci na radnych sejmiku mazowieckiego, Rady Miasta Siedlce a także kandydaci na wójtów,  burmistrzów i radnych powiatu siedleckiego.

W SIEDLCACH INACZEJ

Żywiołowo, z pomysłem i dopracowanymi szczegółami. Początek tradycyjnie poprzedzono hymnem Polski. Zebrani w sali uczcili także minutą ciszy zamordowanego w Łodzi Marka Rosiaka. Następnie na kinowym ekranie pojawiły się zdjęcia obrazujące zakończone i realizowane inwestycje w mieście. Prezydentowi Wojciechowi Kudelskiemu towarzyszyły żona i córka. Wszystko w warszawskim stylu, ale bez warszawskiej agresji. Podczas  konwencji w Siedlcach PiS pokazało inną twarz.

– Jako Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zaufaliśmy jednej formie pracy i współpracy, jednemu hasłu. Jest nim „Zgoda i Rozwój dla Siedlec” – powiedział Mariusz Orzełowski, który wspólnie z Tomaszem Marciniukiem poprowadził sobotnią konwencję.
Dlaczego tak? Ponieważ już raz, zdaniem Wojciecha Kudelskiego, obecnego prezydenta i kandydata PiS ubiegającego się o powtórny wybór na to stanowisko „Zgoda i Rozwój” dobrze służyła siedlczanom.

NADAL POPiS

Mówiąc to miał na myśli koalicję miejską zawartą między PiS a PO cztery lata temu.
– Zawarliśmy ją, bo miastem zawsze rządziły koalicje a my jak najlepiej chcieliśmy nim rządzić. Zawarliśmy ją, choć w całym kraju tym dwóm partiom było i jest daleko do zgody – przypomniał Kudelski.

Podkreślił, że każdy z goszczących w mieście polityków, bez względu na opcję chwalił współpracę między PiS a PO.

– Nie da się oddzielić od siebie tego co zrobili działacze i radni Platformy od tego co zrobili działacze i radni Prawa i Sprawiedliwości czy też inni radni i ludzie zaangażowani w zarządzanie miastem. Mówienie, że zrobili to jedni lub drudzy jest niepoważne. To wszystko było możliwe dzięki zespołowi mądrych i zaangażowanych osób – powiedział kandydat na prezydenta Siedlec.

Dodał, iż wierzy, że siedlczanie poprą tych, którzy będą chcieli kontynuować zgodę i rozwój w kolejnej 6. kadencji.

BĘDZIE KONTYNUACJA

O samym programie na lata 2010 – 2014 Wojciech Kudelski nie mówił wiele. Zapewnił o ciągłości w działaniu.
– W ciągu 20 lat istnienia samorządu wypracowaliśmy strategię rozwoju dla naszego miasta do 2015 roku i tam są zapisane główne kierunki w jakich mamy działać. Jest opracowany plan rozwoju lokalnego i także nim musimy się kierować – powiedział. – Co teraz? Nic nowego, bo program samorządowy nie jest jak sukienka, którą zmienia się codziennie. To kontynuacja w spełnianiu potrzeb mieszkańców naszego miasta – stwierdził.
Wśród nich wymienił budowę i rozbudowę sieci komunikacyjnej, dokończenie 1 i 2 etapu obwodnicy, kontynuację etapów 3 i 4. Zapewnił o budowie  aquaparku, hali widowiskowo – sportowej i tunelu pod torami kolejowymi.

SPOŁECZNY OSĄD?

Nie da się ukryć, że ciekawie prezentują się listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Najwięcej niespodzianek kryje się bez wątpienia w miejskim okręgu wyborczym nr 4. To w nim jest najniższa średnia wieku. Wszystko za sprawą dwójki 19 – latków: Jakuba Mędrzyckiego, tancerza formacji Caro Dance, finalisty programu You Can Dance – Po prostu tańcz i Moniki Brodzik, aktorki Teatru  ES i solistki zespołu „Światełko”. Z okręgu nr 4 startuje również Maciej Nowak, trener siedleckich siatkarzy. Zaskoczeniem może być także kandydatura do miejskiej rady Iwony Orzełowskiej, choreografki Teatru Tańca „Caro Dance” czy kick – boxerki Katarzyny Furmaniak.
– Ci wszyscy ludzie, którzy bez względu na to czy należą do PiS czy nie, reprezentują jedną linię: rozwoju naszego miasta – powiedział o kandydatach Wojciech Kudelski. – Jako prezydent tego miasta chcę im wszystkim podziękować, że z potrzeby serca wystawili się na osąd społeczny i zgodzili się umieścić swoje nazwiska na liście kandydatów do rady miasta Siedlce z ugrupowania PiS – zaznaczył.

bg

no images were found

Kolejność w 1. okręgu: 1. Kacprzak Bogumił, 2. Myszkowski Jerzy, 3. Borek Leszek, 4. Orzełowska Iwona, 5. Dziedzic-Myka Iwona, 6. Chwedoruk Grzegorz, 7. Dębiński Krzysztof, 8. Kowieska-Leszkowicz Alicja, 9. Zalewski Piotr, 10. Figat Krzysztof, 11. Furmaniak Katarzyna, 12. Kasjanowicz Eugeniusz

Kolejność w 2. okręgu: 1. Kudelski Wojciech (także kandydat na prezydenta), 2. Somla Stefan, 3. Szalach Zygmunt, 4. Kowalewska Krystyna, 5. Paprocki Piotr, 6. Dybowski Bogdan, 7. Skup Jadwiga, 8. Żur Rober, 9. Rogowiec Anna, 10. Kuligowski Paweł, 11. Cabaj Janusz, 12. Ciok Bartłomiej

Kolejność w 3. okręgu: 1. Głowacki Jarosław, 2. Czyżyk Sylwester, 3. Gadomski Leszek, 4. Matwiejczyk Stefan, 5. Pióro Aldona, 6. Wojciuk Bożena, 7. Kozioł Bogdan, 8. Ładak Maria, 9. Demczenko Zuzanna, 10. Mazurkiewicz Paweł

Kolejność w 4. okręgu: 1. Orzełowski Mariusz, 2. Hęciak Stefania, 3. Kalicki Stefan, 4. Majchrzak Krzysztof, 5. Mędrzycki Jakub, 6. Nasiłowska Teresa, 7. Nowak Maciej, 8. Strzałek Ewa, 9. Derlatka Tomasz, 10. Sobolewski Karol, 11. Brodzik Monika, 12. Sekuła Marcin

Tomasz Marciniuk – kandydat na radnego powiatu siedleckiego z gminy Siedlce (okręg nr 1)


25 komentarzy

 1. antek dodano 11 lat temu

  Wszystko w warszawskim stylu, ale bez warszawskiej agresji. Podczas W Siedlcach PiS pokazało inną twarz. – w tej frazie chyba mamy jakiś błąd?

 2. Aneta Borkowska dodano 11 lat temu

  Dziękuję za wychwycenie błędu. Już poprawione.

 3. zbigniew dodano 11 lat temu

  A lokale dyskotekowe po godz. 23 będą zamykane jak wygra Kudelski i jego ludzie w większości wejdą do Rady Miasta? Śmiem wątpić, że tak.

 4. prawda dodano 11 lat temu

  Przykre jest, gdy widzi się jak spin promuje PiS a probuje deprecjonowac PO. Trochę obiektywizmu by się przydało.

 5. antek dodano 11 lat temu

  Mistrzu, nie zmieniaj nicków, bo dziwnym trafem ktoś w ostatnim poście w innym temacie o tym wspomniał. Nikt nie chce zamykać lokali dyskotekowych przed godziną 23:00, temat jest raz na zawsze zakończony. Z resztą popatrzcie na kandydatów, czy są to ludzie jakich znamy z ogólnopolskiego PiSu? Nie! To ludzie doświadczeni, w dużym stopniu młodzi, ambitni, z pomysłami, a co więcej znani i szanowani. Duża część tych ludzi są sami młodzi albo mają bezpośredni kontakt z ludźmi młodymi – myślą racjonalnie i wiedzą co młodzieży trzeba, spokojnie! 🙂

 6. antek dodano 11 lat temu

  Właśnie to jest obiektywizm, bo jeśli ktoś potrafi przyznać prawdziwą postać rzeczy, racjonalnie ocenić jak wyglądała wspomniana konwencja może nazywać siebie bezstronnym dziennikarzem. Artykuł napisany jest normalnie, bez gloryfikacji i bez zbędnego szukania dziury w całym. Twierdzisz, że PO tu dostaje? Albo jestem ślepy albo Ty zaślepiony. Odnajdź sobie w archiwum informacje, artykuły o konwencji PO, przedstawieniu kandydata na prezydenta – zawsze tego dużo było i zawsze ładnie zrobione. Uspokój się kolego i myśl racjonalnie 🙂

 7. prawda dodano 11 lat temu

  chodzi mi o takie szczegóły z jednej strony i trochę większe zaniedbania z drugiej. Pozwolicie, że przedstawię przykłady:
  1)Przeczytałem właśnie artykuł o konwencji PO i mam pytanie, dlaczego zostały tam przedstawione tylko jedynki, a nie całe listy? Zwłaszcza, że z wiarygodnych źródeł wiem, że były tam dostępne na kartkach.
  2) Dlaczego o listach PO na których jest dużo, nowych nazwisk, ale tak, oczywiście są już dobrze znane pisze się "Nowe-stare twarze", a o listach PiS, na których również jest mnóstwo starych osób, ale też są i nowe pisze się "nie da się ukryć, że ciekawie się prezentują listy PiSu"
  3)Ostatni szybki przykład: w artykule "Nowe-stare twarze PO" wymieniono zaledwie kilku, kandydatów, nie wszystkich, a o innych ugrupowaniach pisze się w pełni. Co więcej, znajdują się tam nawet osoby, których na liście nie ma, co łatwo można sprawdzić na stronie PKW.

  To właśnie nie jest obiektywne. To jest po prostu smutne.

 8. syzyf dodano 11 lat temu

  Brawo, PiS zaskoczył wszystkich. Platforma i STS oraz PSL i SLD wskazują tylko tych, którzy powinni wejść, reszta dla nich to tylko uzupełniacze. PiS pokazał, że idzie silną drużyną, jak dobrze popracują nad kampanią to wszyscy mają równe szanse.

 9. Majka dodano 11 lat temu

  A może jedni płacą za reklamę, a inni nie? A zresztą nigdy nie będzie tak, że ktoś z odmiennej partii nie będzie uważał, że o nich jest za mało, a o tamtych za dużo. Jak dla mnie co jak co, ale SPIN to na pewno pisowski nie jest.

 10. mona dodano 11 lat temu

  antek: ludzie doświadczeni? kto? tancerze? ludzie zajmujący się kultura? nauczyciele?
  w takim razie ja dziękuję za taka politykę

 11. rex dodano 11 lat temu

  w Siedlcach nie ma i nie powinno być polityki! jak najdalej od obłudy i populizmu wiejącego od niej, od polityki – niektórzy próbują nam ją serwować, ale wierzę, że siedlczanie potrafią myśleć racjonalnie. wierzę, że wygrają najlepsi, doświadczeni z pomysłami.

 12. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  Witam. Chciałabym wyjaśnić coś "prawdzie", ponieważ zarzucasz mi brak obiektywizmu.
  1. Podczas przedstawienia kandydatów PO, na którym był SPIN podano tylko "jedynki" z okręgów miejskich, kandydata na prezydenta i dwa nazwiska do sejmiku wojewódzkiego. Podczas wczorajszego spotkania podano nazwiska wszystkich kandydatów PiS w miejskich okręgach. Podano także inne nazwiska, których nie umieściłam – kandydatów na wójtów (gminami raczej się nie zajmujemy – pojawiają się sporadyczne informacje)
  2. Najpierw – najwcześniej ze wszystkich mediów siedleckich – podałyśmy informację o Elżbiecie Lanc – w formie oddzielnej obiektywnej informacji.
  3. Listę z nazwiskami z prezentacji kandydatów PO portal SPIN dostał od… innego dziennikarza w formacie jpg. z informacją, że "słyszał, że są błędy w nazwiskach" jeżeli "prawda" sobie życzy – mogę przesłać mu i to zdjęcie, i korespondencję z dziennikarzem :D. Zwróciłam się także z prośbą do jednego z działaczy PO o przesłanie mi listy z poprawnymi nazwiskami – kopię wiadomości również mogę przesłać.
  4. Pisząc "Co więcej, znajdują się tam nawet osoby, których na liście nie ma, co łatwo można sprawdzić na stronie PKW" miał pan zapewne na myśli jedną osobę – Wiktor Boruta – no cóż takie nazwisko pojawiło się na wspomnianym przeze mnie jpg. Faktycznie na zarejestrowanej liście w PKW zamiast tego widnieje p. Karol Osiak.
  5. Przyznam, że nie znam wszystkich kandydatów ani z listy PO ani z listy PiS. Znam natomiast kick – boxerkę: Katarzynę Furmaniak, bo kilkakrotnie przeprowadzałam z nią rozmowy. Tak jak Jakuba Mędrzyckiego – z którym też rozmawiałam. Podobnie jak trenera Macieja Nowaka. Zatem dla mnie te nazwiska są ciekawe.
  6. Dlaczego "nowe – stare" twarze? dlatego, że takie się pojawiły – miałam tu na myśli nazwiska, które pojawiają się w mediach np. Jacek Garbaczewski.
  7. Poza tym z prezentacji nazwisk PO była galeria 10 zdjęć z wczorajszej konwencji tylko 4. Nie dlatego, że jestem nieobiektywna a dlatego, że warunki są kiepskie do robienia zdjęć.
  Pozdrawiam i proszę nie zarzucać mi braku obiektywizmu, bo to jest dla mnie obraza. A po przejrzeniu archiwum art. które opublikowałam niepoważne. Jeżeli natomiast te argumenty nie wystarczają – zapraszam na prywatną pocztę.
  Z wyrazami szacunku,
  Beata Głozak..

 13. prawda dodano 11 lat temu

  W takim razie, proszę przyjąć ode mnie szczere przeprosiny. Rozumiem, że nie było w tym żadnej Pani złej woli w co przez cały czas chciałem wierzyć, gdyż cenię Wasz portal. Przykro mi więc, że takie odebrałem wrażenie, proszę jednak wziąć pod uwagę, że nie znałem przedstawionych przez Panią redaktor szczegółów. Jeszcze raz przepraszam. Pozdrawiam

 14. półprawda, Pani Beato dodano 11 lat temu

  a dlaczego SPIN w takim razie nie prezentuje list PO, skoro są już dostępne na stronach PKW? Czy rzeczywiście nie zależy Wam na obiektywnym podejściu do sprawy?

 15. antek dodano 11 lat temu

  aj boli, boli Platfusów.
  teraz wykazujecie największy absurd – absurdem jakim jesteście Wy, kochani moi 🙂
  i ciekawy jestem czy SPIN się ugnie pod naciskami kandydatów z ostatnich miejsc, o których SPIN przy pierwszej relacji o listach PO nie wspomniał…

 16. do antka dodano 11 lat temu

  Nie jesteś moją żoną/ dziewczyną, więc nie życzę sobie żebyś się zwracał do mnie per "kochany". Szacunku trochę prostaku, bo słowo "platfus" uważam za obraźliwe. Ja nie piszę na Ciebie- PIS-do. Antek? Czyżby Macierewicz? Chroń nas Boże od takich wykolejeńców.

 17. Julek dodano 11 lat temu

  czyzby to był ten język nienawisci, od ktorego mamy odejsc i ktorego w Siedlcach podobno nie ma? oj nieladnie antku

 18. luzak dodano 11 lat temu

  @do antka "PIS-do" – nie schodźmy do takiego poziomu
  @antek -proszę bez takich, piszesz też w taki sposób i bg, ale też o mnie. Najlepiej sprecyzować do kogo, a najlepiej nie pisać o nikim, że jest absurdem- to destruktywna krytyka.

  Cieszę się, że piszące tutaj osoby są przejęte losami naszego miasta. Moja prośba jedynie do Was- szanujmy siebie wzajemnie i tolerujmy nasze poglądy.

  Pozdrawiam
  luzak

 19. PiSarka dodano 11 lat temu

  Przepraszam, ale nie rozumiem stwierdzenia
  cytuję "że warunki są kiepskie do robienia zdjęć"
  Jak się popatrzy na wasze dotychczasowe galerie to
  są tam fotografie z imprez gdzie były dużo trudniejsze warunki oświetleniowe
  mam na myśli fotografię sceniczną (koncerty itp)
  i udanych fotek jest bardzo dużo 😉 ,
  a tu warunki były przeciętne (byłam i wdziałam)
  organizatorzy zapewnili swoje dodatkowe oświetlenie
  Średniej klasy fotoamator poradziłby sobie …
  Tłumaczenie się i zwalanie na złe warunki trąci jakimś krętactwem i nieszczerością,
  4 fotki z takiej imprezy !!! no naprawdę gratuluję.
  Ciekawe czy inni fotoreporterzy też mają takie problemy techniczne
  jak wasz portal.

 20. Opozycja pozasamorządowa dodano 11 lat temu

  Zobaczymy jak Pisiory będą się tłumaczyć kiedy udowodni im się publicznie marnotrawstwo publicznych pieniędzy i nieruchomości! Będą wówczas żałować każdej złotówki wydanej na tą komedię w Novym Kinie, a obecny prezydent z pewnością stwierdzi, iż lepiej byłoby te pieniądze wydać na zbożny cel – np. na nowe mebelki dla ks. biskupa w ramach poszukiwania zbawienia!
  Ludzie nie zapominajcie, że macie alternatywę! Nie tylko PO i PiS się w tym mieście liczy. W tych wyborach zwycięży "czarny koń", zobaczycie!

 21. Majka dodano 11 lat temu

  Ej PiSarka to zadzwoń do wyborczej, że jak był Kaczyński w Stadlerze to tylko jedną fotkę dali. Ludzie czy was pop…..ło może jeszcze policz wszystkie literki, spacje, przecinki i kropki. I nie zapomnij sprawdzić czy czasem gdzieś nie ma wykrzyknika.
  A jak byłaś i widziałaś to mogłaś zrobić zdjęcia i przesłać – może twoje lepsze wzieliby na stronę.

 22. nina dodano 11 lat temu

  lubię tak – niedługo będziecie wyliczać kto puścił ile bąków i ile zostało zarejestrowanych bąków PiS a ile PO. Zamiast rozmawiać o tym co powiedział Kudelski, że w sumie nie mówił durno to się zastanawiacie kto jest obiektywny a kto nie. wyliczacie informacje i zdjęcia. ja na miejscu SPIN w ogóle nie robiłabym żadnych galerii i nie marnowała aparatu. A jak komuś z PiS albo PO nie pasuje to niech zajrzy na internetowe wydanie TS – tam jest obszernie z pełną dokumentacją fotograficzną. podobnie jak na "katolu" – zapewne tysiące fotek dobrej jakości i pełna relacja.
  PiSarka chyba dlatego, że piszesz mam wybujałą wyobraźnię. Z całym szacunkiem to jest portal i to nie Tobie decydować ile zdjęć będzie wrzuconych. Może prezydent miał zbyt "buraczaną" twarz? chciałabyś żeby ktoś PiSal, że jest burakiem??
  Jak byłaś to napisz co myślisz o konwencji

 23. marta dodano 11 lat temu

  zgadzam się. To bardzo ciekawe listy. sztab się spisał a z tego co czytam faktycznie bardzo wysoki poziom konwencji.
  nie jestem PiSarką 😀 ale to miło, gdy czyta się, że ta partia w Siedlcach ma inną twarz – dlatego kocham to miasto. tutaj jest inaczej. onet też to zauważył. gratuluję posunięcia z hasłem.
  Faktycznie nawet dla mnie Orzełowska to zaskoczenie, ale jeśli bedzie walczyła o kulturę i bez różnicy czy MOK czy CKiS czy organizacje pozarządowe to mi jest bez różnicy z jakiej listy wystartuje. poza tym zawsze można ludzi rozliczyć z tego co zrobili.

 24. marta dodano 11 lat temu

  do dodania – to dowód na to, ze nie jesteśmy zaściankiem

 25. jarek dodano 11 lat temu

  czy do prezydenta też można kierować pytania??

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?