SPIN

PSL: Nie ma dla nas zaklętych rewirów

Beata Głozak poniedziałek, 25 października 2010, 23:57 Siedlce, Wydarzenia
Sobotnia konwencja PSL. Fot. AB

Sobotnia konwencja PSL. Fot. AB

– Na naszych oczach w tej chwili trwa konflikt pomiędzy dwoma największymi ugrupowaniami. Czy tak ma wyglądać nasza przyszłość? Z eskalacją nienawiści? Chyba lepiej jest spożytkować tę całą energię na tworzenie lepszej przyszłości. I taką ofertę składamy – powiedział w sobotę podczas konwencji okręgowej w Siedlcach Adam Struzik, marszałek mazowiecki.

W minioną sobotę w Sali Widowiskowej „Podlasie” Polskie Stronnictwo Ludowe zainaugurowało kampanię wyborczą w okręgu siedlecko – ostrołęckim. Konwencję poprowadził Sławomir Świerzyński lider zespołu disco – polo Bayer Full. Po krótkim koncercie przedstawiono kandydatów na radych rady miasta, sejmiku województwa, wójtów i burmistrzów a także prezydentów: Siedlec i Ostrołęki.

CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY

Obecny na zjeździe Adam Struzik, marszałek mazowiecki podkreślił rolę PSL w tworzeniu polskiego samorządu nazywając je polskim stronnictwem samorządowym.

– Jesteśmy oparci na solidnych podstawach. To nasi przedstawiciele budują tę rzeczywistość od 20 lat w przypadku gmin i 12 lat w przypadku powiatów i województw. Idziemy do tych wyborów z hasłem „Człowiek jest najważniejszy”, bo wszystko co robimy robimy dla ludzi – podkreślił.

Dodał, że Stronnictwo walczy o zrównoważony rozwój, czyli oto, aby warunki do życia były porównywalne na wsi i w  mieście. Nie zgodził się również z szufladkowaniem swojej partii skreślającym jej szanse w walce o prezydentury miast.

– Nie ma dla nas zaklętych rewirów. Panuje przekonanie, że możemy startować sobie w gminach, powiatach, województwach ale miasta nie są dla nas. Nie zgadzam się z tym. Udowodniliśmy już nie raz w wyborach, że potrafimy wygrywać – zaznaczył.

Marszałek Mazowsza skomentował napiętą sytuację na linii Kaczyński – Tusk. Ostro skrytykował konflikt między centralą Platformy Obywatelskiej a Prawa i Sprawiedliwości.

TO WY BUDOWALIŚCIE MAZOWSZE

– Na naszych oczach w tej chwili trwa konflikt pomiędzy dwoma największymi ugrupowaniami. Czy tak ma wyglądać nasza przyszłość? Z eskalacją nienawiści? Chyba lepiej jest spożytkować tę całą energię na tworzenie lepszej przyszłości. I taką ofertę składamy – zakończył.
Głos podczas konwencji zabrał także Krzysztof Borkowski, poseł PSL.

– To państwo budowali to Mazowsze – zwrócił się do działaczy Stronnictwa. – Dzięki wam, samorządowcom mamy lepsze drogi na Mazowszu, lepszą opiekę zdrowotną na Mazowszu, mamy wspaniałe obiekty kultury jak chociażby ten – wyliczył Borkowski. – To samorządowcy PSL pokazali, że kompromis jest najważniejszy. My stawiamy na dialog i porozumienie. Jesteśmy po to, żeby dobro wspólne budować dla wszystkich – dodał.
W formule konwencji przewidziano krótki występ każdego z kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. Głos zabrała również dwójka kandydatów do foteli prezydenckich w Siedlcach i Ostrołęce. Janina Orzełowska, która ma nadzieję zastąpić obecnego prezydenta naszego miasta podkreśliła bardzo istotną rolę środków unijnych w rozwoju nie tylko miast ale i całych regionów.

KRÓTKO O PROGRAMIE

– Dla mnie człowiek jest najważniejszy i Siedlce są najważniejsze. Siedlce mogą być bardzo przyjazne przedsiębiorcom – nie tylko do zakładania firm ale i rozwijania ich działalności. To miasto ma ogromny potencjał. To miasto może być nowoczesne i może dbać o wszystkich. A ludzie, którzy będą ubiegać się o mandat radnego w radzie miejskiej chcą, aby nasze miasto rozwijało się jak najlepiej. Oni tu mieszkają, znają problemy tego miasta i chcą swoją pracą służyć innym ludziom.

Orzełowska poproszona przez SPIN o wymienienie 3 głównych problemów Siedlec, z którymi trzeba się zmierzyć w nadchodzącej kadencji wymieniła: jeszcze większe pozyskiwanie środków europejskich, dostępność do żłobków i przedszkoli a także problem z zakorkowanymi ulicami.
Janina Orzełowska to także, obok Zygmunta Wielogórskiego, starosty siedleckiego kandydatka Stronnictwa w wyborach do sejmiku mazowieckiego. Startuje z miejsca pierwszego w okręgu nr 6.
Zygmunt Wielogórski – Człowiek jest najważniejszy. My samorządowcy od 20 lat wcielamy w życie tą ideę i to jest nasze 1 samorządowe przykazanie. Drugimi jest współdziałanie. Dzięki niemu możemy zrobić więcej. W pracy starosty, wójta, burmistrza i marszałka te dwie zasady są najważniejsze i człowiek jest najważniejszy.

bg

no images were found


2 komentarze

  1. julian_powiada dodano 11 lat temu

    Pani Orzełowska kandyduje do sejmiku i na prezydenta Siedlec. Czy to nie dziwne? To tak naprawdę ona chce być samorządowcem w Siedlcach czy Warszawie? A może to taki manewr żeby nabić głosów liście PSL do sejmiku?

  2. Andy dodano 11 lat temu

    Swój człowiek jest najważniejszy, powinni dodać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?