SPIN

Mamy 7 kandydatów na prezydenta Siedlec

Beata Głozak czwartek, 28 października 2010, 23:53 Siedlce, Wydarzenia
3 z kandydatów walczących o prezydencki fotel. Od lewej Wojciech Kudelski, Anna Sochacka i Maciej Drabio. Fot. arch. kandydatów

3 z kandydatów walczących o prezydencki fotel. Od lewej Wojciech Kudelski, Anna Sochacka i Maciej Drabio. Fot. arch. kandydatów

Wczoraj o godz. 24. minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W tych wyborach samorządowych o fotel prezydenta Siedlec ubiega się 7 osób.

Według ostatnich danych Państwowej Komisji Wyborczej w mieście zostało zarejestrowanych 7 komitetów wyborczych. Każdy z nich zgłosił też swojego kandydata na prezydenta miasta co oznacza, że o tę funkcję będzie ubiegało się 7 osób.

Powtórkę z przeszłości zaserwują nam obecny prezydent Wojciech Kudelski i przewodniczący Rady Miasta Siedlce Mariusz Dobijański. Obaj panowie spotkali się już walce o prezydencki fotel cztery lata temu. Wojciech Kudelski podobnie jak w tym roku startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, Dobijański zaś Forum Samorządowe w Siedlcach zamienił na Platformę Obywatelską. Silniejszy niż w poprzednich wyborach jest w tym roku głos kobiet. Do 27. października zarejestrowano bowiem dwie panie: obecną radną miejską Annę Sochacką, która reprezentuje Siedleckie Towarzystwo Samorządowe i Janinę Orzełowską z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Najmłodszym kandydatem w wyborach jest z kolei Maciej Drabio, obecny radny, który startuje z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zaskoczeniem dla niektórych jest zapewne kandydatura Leszka Szymańskiego. Kontrowersyjny radny został zgłoszony przez Komitet Wyborczy Ruch Przełomu Narodowego. Ostatnią osobą walczącą o stanowisko prezydenta jest Marek Grabowiec – tajemniczy kandydat tajemniczych wyborców „Likwidacja Więzienia w Siedlcach”. Kto wygra te wybory? Pierwsza tura już 21 listopada.

bg

4 komentarze

 1. julian_powiada dodano 11 lat temu

  Czas na zmiany i nową jakość. Od 20 lat ta sama ekipa. Mam nadzieję, że nowy, młody człowiek odświeży magistrat.

 2. Anonim dodano 11 lat temu

  Pan Leszek Szymański startuje z Komitetu Wyborczego Ruch Przełomu Narodowego!!!

 3. Beata Głozak dodano 11 lat temu

  Przepraszam. Oczywiście, że pan Szymański startuje z KW Ruch Przełomu Narodowego. Za błąd najmocniej przepraszam. Chciałam także zaznaczyć, że w ten weekend postaram się też zamieścić informację ze spotkania jakie zorganizował p. Szymański w sali NoveKino.
  Za pomyłkę jeszcze raz przepraszam.

 4. Miałem do czynienia z Panem Szymańskim dodano 11 lat temu

  delikatnie mówiąc mam nie najlepsze zdanie o nim – nie dajcie się
  nabrać na puste gadanie. Nie powierzyłbym urzędu osobie, która
  wykazuje niesolidność i niesłowność w życiu codziennym.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?