SPIN

NEWS: „Biały Orlik” wyląduje przy ul. Pescantina 2

redakcja piątek, 29 października 2010, 12:11 Aktualnie, Wydarzenia

Jak podczas sesji miejskiej powiedział Kazimierz Paryła, skarbnik magistratu dzisiaj Ministerstwo Sportu i Turystyki potwierdziło, że Siedlcom zostało przyznane dofinansowanie na budowę ogólnodostępnego lodowiska osiedlowego„Biały Orlik”. Przyznane pieniądze to 360 tys. zł.

Lodowisko powstanie jednak nie na osiedlu Warszawska, jak zakładał pierwotny projekt a przy gimnazjum przy ul. Pescantina 2. Dlaczego akurat tam? Ponieważ, jak pisałyśmy wcześniej, warunkiem skorzystania z programu ministerialnego jest aby „Białe orliki” umiejscowione były na terenie kompleksu sportowego, powstałego w ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012”.

bg

5 komentarzy

 1. ppp dodano 11 lat temu

  Raczej chyba dlatego, że SM pewnie zechce sporo grosza za plac.
  Jednak miasto ma plac na rogu uk. Kraszewskiego i Kurpiowskiej.

 2. syzyf dodano 11 lat temu

  lodowisko przy topazie?

 3. efaster dodano 11 lat temu

  syzyf, przy PG 4 (te z basenem). Jak napisane warunkiem dotacji z Ministerstwa Sportu "Białego orlika" jest usytuowanie przy "zwykłym" (piłkarskim) orliku. A że miastu "zbywała" przenośna instalacja do lodowiska, to grzechem byłoby nie skorzystać, z pieniędzy ministerialnych 🙂 Problem jest tylko skąd wziąść druga rolbę ?? Bo chyba UM nie wyobraża wozić na lawecie rolby z OSiR-u (przez całe miasto) na ul. Pescantina ?? Pomijam kwestie, że rolba powinna przynajmniej 2 razy dziennie wyrównać tafle. To koszty transportu przewyższą koszt kupienia drugiej nowej.

 4. stock dodano 11 lat temu

  Przepraszam bardzo, ale Gimnazjum nr 4 przy ul. Pescantina to właśnie Osiedle Warszawska. To jedna sprawa, a druga to to, że obiekty sportowe powinny zapewniać możliwość dostępu zwykłym amatorom sportu, a nie pseudozawodowcom, tak jak w przypadku siedleckiego hokeja.

 5. wojtek dodano 11 lat temu

  Bardzo dobrze że powstaje biały orlik. To bezcenne jeśli chodzi o ruch młodzieży na świeżym powietrzu. Rolba jest do wykorzystania na OSiR (stara) a co do tak zwanych pseudozawodowców jak to nazwał stock to nic nie stoi na przeszkodzie byś nauczył się jezdzić na łyżwach w stopniu na tyle dobrym by przynajmniej nie nazywac pseudozawodowcami ludzi którzy wyleli sporo potu na lodzie by móc uprawiać tą piękną dyscyplinę sportu

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?