SPIN

Od dzisiaj akcja „Znicz”

Aneta Borkowska piątek, 29 października 2010, 09:50 Aktualnie, Wydarzenia

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, od dzisiaj rozpoczyna się akcja „Znicz 2010”. Działania policji, służb drogowych i miejskich potrwają do 1 listopada i związane będą ze wzmożonym i uciążliwym ruchem na drogach.  Szczególnie patrolowane będą rejony cmentarzy, dworców komunikacyjnych czy na trasy wjazdowe i wyjazdowe z miejscowości.

Funkcjonariusze drogówki przypominają podstawowe zasady zachowania się kierowców podróżujących w tym czasie po polskich drogach. Należy:
– dostosować prędkość do panujących warunków drogowych,
– zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami,  
– sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę,
– zwracać uwagą na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu,
– stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem ręcznie.

Policja apeluje o korzystanie ze specjalnych linii autobusowych, które specjalnie wyznaczonymi drogami najszybciej dowiozą nas w rejon cmentarza. Jeżeli zdecydujemy się na jazdę własnym samochodem korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów, a w samochodzie nie pozostawiajmy w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii. Aby w tych dniach nie paść ofiarą pospolitych przestępstw zwróćmy uwagę na swoje rzeczy osobiste i pozostawione bez nadzoru mieszkania. Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien.

Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Policja przypomina, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Gdzie należy spodziewać się utrudnień w ruchu:
Zbuczyn, droga K – 2, cmentarz,
Wiśniew, droga K – 63, cmentarz,
Mordy, droga W – 698, cmentarz,
Siedlce, ul. Janowska, zmiana organizacji ruchu, cmentarz,
Siedlce, ul. Cmentarna, zmiana organizacji ruchu, cmentarz.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?