SPIN

Jarosław Głowacki wytoczył sprawę Annie Sochackiej. Wniosek oddalono

redakcja piątek, 29 października 2010, 13:24 Siedlce, Wydarzenia

Właśnie trwa ogłaszanie wyroku w procesie jaki w trybie wyborczym wytoczył pełnomocnik komitetu wyborczego PiS Annie Sochackiej (kandydatce na prezydenta Siedlec – STS). Sprawa dotyczy wywiadu jaki ukazał się na naszej stronie www.spin.siedlce.pl i wypowiedzi Sochackiej na temat konkursu na dyrektora szkoły.

Dzisiaj w siedleckim sądzie okręgowym Anna Sochacka, radna STS i kandydatka na prezydenta Siedlec brała udział w postępowaniu sądowym w trybie wyborczym. Wnioskodawcą postępowania był Jarosław Głowacki, wiceprezydent Siedlec. Sprawa zaś dotyczyła wywiadu jaki kilka dni temu Sochacka udzieliła naszemu portalowi. Chodziło o fragment rozmowy:

„Jakiś czas temu przegrała Pani w konkursie na dyrektora szkoły. Mogą pojawić się głosy „przegrała w szkole chce być prezydentem”.
Dałam sygnał, że bardzo zależy mi na tej szkole. Podczas poprzedniego konkursu i rodzice i uczniowie wypominali mi, że źle zrobiłam, że nie oddałam mandatu radnej i nie startowałam do konkursu. Teraz startowałam, więc mam czyste sumienie, ale jak w Komisji zasiedli: sekretarz miasta (PiS), radny (PiS) i przewodniczący Klubu Radnych PiS to ja się pytam a gdzie jest PO, które odpowiada za oświatę w mieście? To moja jedna porażka, ale nie koniec świata. Chcę pokazać przede wszystkim kobietom, że jeśli nie wygrałam konkursu „no to trudno”. Poza tym liczyłam się z tym. Wiedziałam, że nie jestem darzona sympatią prezydenta. I świetnie, że startowałam. Poczułam, na własnej skórze, że w tej chwili w Siedlcach nie liczą się kompetencje człowieka, tylko to czy jest zapisany do słusznej partii.”

Jarosław Głowacki stwierdził, że słowa wypowiedziane przez radną sugerują, że Sławomir Marchel, sekretarz siedleckiego magistratu w trakcie trwania i rozstrzygania konkursu był a także nadal jest członkiem PiS. Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą z 21 listopada 2008 roku „Sekretarz nie ma prawa tworzenia partii politycznych ani przynależności do nich”.

Anna Sochacka nie zgodziła się z tym zarzutem. W rozmowie z nami tuż przed rozprawą stwierdziła, że miała jedynie na myśli fakt, że Sławomir Marchel jest sympatykiem PiS. – Dobrze wiem, że nie jest członkiem partii – stwierdziła. – Wiem, że ustawa zabrania łączenia obu tych funkcji.

W sądzie Jarosław Głowacki wyraził obawę, że słowa wypowiedziane przez radną i kandydatkę na prezydenta mogą negatywnie wpłynąć na samorządową kampanię wyborczą prowadzoną przez PiS. Wnioskował o sprostowanie na łamach naszego portalu wypowiedzianych przez Sochacką słów.

Podczas rozprawy sąd postanowił oddalić wniosek Jarosława Głowackiego a stwierdzenia jakie w nim padły nazwał „zbyt daleko idącymi”. Nie podzielił także poglądu, że Sochacka naruszyła jakiekolwiek zasady czy przepisy prawa. Wiceprezydentowi przysługuje odwołanie się od decyzji Sądu Okręgowego w Siedlcach do Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Tuż po ogłoszeniu wyroku, poprosiłyśmy także oboje o skomentowanie wyroku:

Anna Sochacka: Jest mi niezmiernie przykro, że cała sprawa w ogóle zaistniała. Nie miałam na myśli stwierdzenia, że sekretarz jest członkiem PiS. Takie stwierdzenie w rozmowie z Państwa portalem nie padło. Jest mi tym bardziej przykro, gdyż kampania wyborcza siedleckiego Prawa i Sprawiedliwości nosi hasło „Zgoda i Rozwój”. To ja się pytam: gdzie jest ta zgoda? Z decyzji sądu jestem oczywiście zadowolona.

Jarosław Głowacki: Szanuję decyzję jaka tu zapadła. Czy będę się odwoływał? Nie wiem, muszę zasięgnąć w tej sytuacji opinii prawnej. Dziwi mnie jednak fakt, że sąd określa kto jest sympatykiem a kto jest członkiem partii.

Jarosław Głowacki wystąpił w sprawie jako kandydat na radnego.

bg

9 komentarzy

 1. joe dodano 11 lat temu

  PIS owi juz dziekujemy – brawo Anna Sochacka !

 2. obiektYW dodano 11 lat temu

  ! Niezależni ludzie – Uczciwy Samorząd !

 3. reksio dodano 11 lat temu

  Sochacka, zejdź ze sceny, dajcie czas młodym – Maćkowi Drabio!

 4. sprzedawczyki dodano 11 lat temu

  PiS to jedyna niezhańbiona smoleńskiem partia w Polsce i na nią będę głosował, bo jedyny plus tragedii smoleńskiej to ujawnienie prawdziwego oblicza po, sld, psl.

 5. siedlczanin dodano 11 lat temu

  SLD już było więc panu Maćkowi dziękujemy .Czas na KOBIETY,pani Sochacka pokazala że mądrość , rozwaga i odwaga jest górą ,BRAWO!!!!!!

 6. z nad Muchawki dodano 11 lat temu

  Demokracja według reksia! imponująca! Sochacka won bo co, bo kobieta? bo starsza i doświadczona? czy może chodzi tu o Partię, do której Sochacka nie należy a Drabio TAK!

 7. czytelnik dodano 11 lat temu

  Odwiedzam ta strone od jakiegos czasu i musze pogratulowac paniom sukcesu – jako zrodlo informacji o Siedlcach wyprzedzacie Tygodnik Siedlecki z calym jego zapleczem o kilka dlugosci, uzywajac sluzewieckiej terminologii. Oby tak dalej.

 8. konsensus dodano 11 lat temu

  PIS – Przeproście i Spakujcie się
  Sochacka za Kudelskiegi, Drabio za Głowackiego

 9. zabawne dodano 11 lat temu

  tak. takie posunięcie jest bardzo ciekawe – tym bardziej, że to SPIN pierwszy napisal, że PiS w Siedlcach ma inną twarz. Przyznam, że sam się nabrałem. śmiem twierdzić, ze p. głowacki jest dla siedlcekigo PiSu tym czym warszawski PiS i p. Kaczyński dla PiS-u w ogóle, czyli niczym dobrym.
  Panie prezydencie niech pan nie pozwoli sobie szkodzić sobie w tak idiotyczny sposób.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?