SPIN

Radni protestują przeciw likwidacji Izby Skarbowej w Siedlcach

redakcja piątek, 29 października 2010, 11:00 Siedlce, Wydarzenia
Podczas sesji będą głosować nad wyrażeniem sprzeciwu dla decyzji ministra.

Podczas sesji będą głosować nad wyrażeniem sprzeciwu dla decyzji ministra.

Siedleccy radni walczą o utrzymanie siedleckiej Izby Skarbowej. Dzisiaj podczas miejskiej sesji będą głosować nad uchwałą w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec decyzji Ministra Finansów likwidującej miejsca pracy w Siedlcach.

21 września weszło bowiem w życie zarządzenie Ministra Finansów w sprawie organizacji urzędów i izb skarbowych. Nie przewiduje ono istnienia Ośrodków Zamiejscowych Izb Skarbowych a taki istnieje w naszym mieście. Zgodnie z zarządzeniem z dniem 1 kwietnia 2011 r. 28 miejsc pracy ma być zatem przeniesionych do Warszawy.

„Rada Miasta Siedlce wyraża swoje głębokie zaniepokojenie w związku z zamiarem likwidacji z dniem 1 kwietnia 2011 roku 28 miejsc pracy w Siedlcach w Izbie Skarbowej.

Zwracamy się do Ministra Finansów z prośbą o ponowne przeanalizowanie wszystkich argumentów i zmianę swojego stanowiska w tej sprawie. Izba  Skarbowa funkcjonuje w Siedlcach od początku istnienia Izb w skali kraju. Od 1999 roku Izba funkcjonuje jako ośrodek zamiejscowy Izby Skarbowej w Warszawie a obecnie pracownicy Izby są pracownikami Izby Skarbowej w Warszawie z miejscem wykonywania pracy w Siedlcach. Pracownicy stanowią wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Załatwiane są tutaj sprawy osób z naszego terenu, dla których dojazd do Siedlec jest zdecydowanie łatwiejszy niż do Warszawy.”

bg

4 komentarze

 1. Zosia dodano 11 lat temu

  Jak likwidowali NBP Oddział Zamiejscowy w Siedlcach, to radni się nie sprzeciwiali. Teraz ani banku ani budynku nie mamy.

 2. o dodano 11 lat temu

  a co mamy? Pomnik g…………. .

 3. siedlczanin dodano 11 lat temu

  Mamy też pomnik-kamień z okazji g……..

 4. mosia dodano 11 lat temu

  popieram zosię

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?