SPIN

„Do zobaczenia…” na listopad

Aneta Borkowska niedziela, 31 października 2010, 08:26 Kultura, Wydarzenia

Rusza drugi miesiąc cyklu „Do zobaczenia…”. Oto co prowadzący Bartosz Szumowski przygotował w listopadzie.

"Pozwól mi wejść" - kadr z filmu Fot.MF

"Pozwól mi wejść" - kadr z filmu Fot.MF

4 listopada – „Pozwól mi wejść”, Szwecja/Horror, Melodramat (reżyseria: Tomas Alfredson)
Dwunastoletni Oskar nie ma przyjaciół. Każdego dnia jest nękany przez silniejszych kolegów, którym nie potrafi się przeciwstawić. Pewnego dnia spotyka tajemniczą dziewczynkę o imieniu Eli. Jej pojawienie się rozpoczyna serię śmierci i makabrycznych wydarzeń. Oskar zdaje sobie sprawę, że Eli nie jest zwyczajną istotą. Nie jest jej zimno. Nie jada słodyczy. Nie sprawia jej problemu ułożenie kostki Rubika. Z biegiem czasu chłopiec przekonuje się, że dziewczynka nie potrafi żyć bez ludzkiej krwi. Dziecięca więź okazuje się jednak silniejsza niż strach.

"Ostatnia akcja" - kadr z filmu Fot.MF

"Ostatnia akcja" - kadr z filmu Fot.MF

 

11 listopada – „Ostatnia akcja”, Polska/Komedia, Sensacyjny (reżyseria: Michał Rogalski)
Warszawa, kilka lat temu. Młody mężczyzna traci pracę w klubie, prowadzonym przez wpływowego gangstera. Kiedy domaga się zaległej wpłaty, zostaje dotkliwie pobity, o czym informuje policję. Ale śledztwo trafia w ręce funkcjonariusza powiązanego z mafią. Sprawę pobicia wnuka bierze w swoje ręce pan Zygmunt, senior rodu, który przyjeżdża do stolicy, by spotkać się ze swoimi przyjaciółmi z powstania warszawskiego. Wraz z towarzyszami broni postanawia przeprowadzić akcję odwetową.

"Star trek" - kadr z filmu Fot.MF

"Star trek" - kadr z filmu Fot.MF

 

18 listopada – „Star Trek”, Niemcy, USA/Akcja, Sci-Fi (reżyseria: J.J. Abrams)
Film „Star Trek” to opowieść o początkach największej przygody wszech czasów, to niezwykła historia podróży młodej załogi na pokładzie statku kosmicznego U.S.S. Enterprise. W czasie tej wyprawy wypełnionej akcją, humorem, ale też i walką z czającym się w kosmosie niebezpieczeństwem, młodzi rekruci muszą znaleźć sposób na powstrzymanie zagrażającego ludzkości zła. Losy galaktyki znajdują się w rękach Jamesa Kirka, wiecznie spragnionego przygód chłopaka z Iowa, oraz Spocka, którego wychowało społeczeństwo odrzucające wszelkie emocje. Żywioł i rozum. Instynkt i rozsądek. To niezwykłe partnerstwo będzie jedyną siłą, która ocali załogę przed niewyobrażalnym niebezpieczeństwem i pozwoli dotrzeć tam, gdzie nikt inny nie miał odwagi.

"Zaróbmy jeszcze więcej" - kadr z filmu Fot.MF

"Zaróbmy jeszcze więcej" - kadr z filmu Fot.MF

25 listopada – „Zaróbmy jeszcze więcej”, Austria/Dokumentalny (reżyseria: Erwin Wagenhofer)
Film podąża za naszymi oszczędnościami złożonymi w banku. Pokazuje mechanizmy ukryte pod kolorowymi reklamami i uśmiechniętymi pracownikami banku czy funduszu ubezpieczeniowego. Co nasze oszczędności mają wspólnego  z zadłużeniem każdego narodzonego dziecka w Burkina Faso i gigantomanią rynku nieruchomości w Hiszpanii? Otwierając rachunek bankowy stajemy się częścią światowego systemu finansowego. Prawdopodobnie nasze pieniądze pożyczane są spekulantom. Nie mamy pojęcia kto to jest i jak zarabia na nasze procenty.

13 komentarzy

 1. Pani z Panem dodano 11 lat temu

  Co to znaczy: prowadzący przygotował? Nakręcił ten film że podpisuje się swoim nazwiskiem? polecać i żerować na czyjejś produkcji każdy głupi potrafi, niech zrobi coś swojego.Co to za głupi zwyczaj przygotowywania czegoś co należy do innych ludzi.

 2. chciałem dodano 11 lat temu

  też na ten temat ale mnie uprzedzono.
  Marszałkowskie kino niech się samo reklamuje.
  Dawniej w Siedlcach drukowano miesięczny wykaz wyświetlanych filmów i można było go dostać w kasie lub bileterki.

 3. Benedykt dodano 11 lat temu

  Do "Pani z Panem": Prowadzący przygotował listę filmów – to znaczy wybrał akurat takie tytuły, bo chciał, żeby widzowie mogli je zobaczyć w siedleckim kinie. Tak wcześniej robiła też prowadząca cykl "Do zobaczenia". Sporej ich części przygotowanych przez prowadzącego filmów nigdy tu nie wyświetlano. Kino pomaga mu je sprowadzić. A on podpisuje się swoim nazwiskiem choćby po to, żeby było wiadomo, że wybrał on, a nie nikt inny. Czy to żerowanie? Tak, jeśli Kałużyński z Raczkiem żerowali na filmach, które polecali w cyklu "Perły z lamusa".
  Do "chciałem": portal SPIN jest patronem medialnym "Do zobaczenia". To znaczy, że zobowiązał się do promowania tego cyklu. Informują o tym dostępne w kinie ulotki.

 4. Benedykt dodano 11 lat temu

  Sorry, miało być: "Tak wcześniej robiła też prowadząca cykl "Oczami Kobiet".".

 5. kajtek dodano 11 lat temu

  do "chciałem" – chciałem powiedzieć, że jesteś po prostu d….em, że szkoda gadać. Benedykt – nie tłumacz wiosce co to patronat – i tak nie zrozumie.

 6. olka dodano 11 lat temu

  Raczek i Kałużyński to ktoś. No nie porównujcie go do kogoś kto się jąka i nie ma osobowości jak Pan prowadzący Szumowski..

 7. Pokory dodano 11 lat temu

  Zgadzam się z Olką, nawet mistrz Wajda nie poleca swoich filmów a cóż dopiero… Ech pokory, pokory

 8. zabawne dodano 11 lat temu

  następnym razem jak się spotkacie na babskich plotkach i któraś powie "polecam Ci ten film" albo "polecam ten sklep" wspomnijcie mistrza Wajdę i przeproście. co za denna dyskusja.

 9. kinmi dodano 11 lat temu

  co za siedlisko frustratów !!!
  jak wy to robicie, że przyciągacie ich do siebie ? (to do spinu)
  ile razy tu wchodzę żeby się czegoś dowiedzieć
  i wyrobić sobie zdanie na jakiś temat
  to niezawodnie na dole znajdę takie wpisy
  typowe beczenie baranów
  pozdrawiam SPIN

 10. zabawne dodano 11 lat temu

  kinmi ja mam wrażenie, że to ta sama osoba siedzi i pisze takie głupoty, bo nie wierzę jest ich aż tyle. również mnie zastanawia dlaczego tyle osób krytykuje jedno zdanie. Faktycznie temat do dyskusji. pozdrawiam

 11. kinmi dodano 11 lat temu

  no wiesz aż tak zabawne to to nie jest
  chociaż z drugiej strony powiedziałbym, że naturalne
  i zgodne z naturą 🙂
  wystarczy wyjść latem na łąkę i poobserwować przyrodę
  na pięknych soczystych i pachnących kwiatach zobaczysz
  piękne, delikatne i ciche motyle,
  a na "krowich plackach" obrzydliwe, kłótliwe i głośne muchy
  bijące się między sobą z byle powodu

 12. Asia dodano 11 lat temu

  nie ma co słuchać tych frustratów, tacy to tylko aby ponarzekać, wszystko im nie pasuję, choćby samego Raczka zaprosić to znajdą powód by się przyczepić. Ludzie co się z Wami dzieję, jak nie umiecie docenić, że ktoś coś dla Was robi to przynajmniej nie wypisujcie bzdur.Przecież nikt Was nie przymusza do chodzenia do tego kina, czy na te Cykle, jak nie ten to inny i kino też nie musi być w Siedlcach. Ja wybieram co lubię i Wam też tak radzę a oferta jest bogata i zmienia się co tydzień, wiem bo biorę repertuar z kas kina 🙂

 13. kinmi dodano 11 lat temu

  A ja myślę, że to bardzo dobry materiał na kolejny artykuł, publikację Spin'u
  zwłaszcza, że podobne żenujące zachowania mają miejsce na innych forach internetowych dotyczących naszych siedleckich spraw . Ze świecą można szukać dialogów przychylnych, życzliwych czy chwalących to co inni próbują pokazać, lub podzielić się z innymi.
  Sądzę że mimo wszystko powinniśmy od razu reagować i piętnować takie postawy. Jeśli tego nie robimy to tak jakbyśmy po cichu zgadzali się z takim stanem rzeczy.
  Nie oczekuję od kina, domu kultury czy innych instytucji kultury samych udanych i trafiających w mój gust imprez. Gdyby tak było świat kultury dla innych byłby monochromatyczny, nie jestem egoistą 😉 . Ja lubię mieć w czym wybierać, a obecność na cyklach w NoveKino chyba nie jest obowiązkowa ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?